Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Що необхідно знати про державний ринковий нагляд

15.05.2020 620 0 0

З метою інформування громадськості розпочинаємо курс статей «Що необхідно знати про державний ринковий нагляд». Впровадження принципів ринкового нагляду мало на меті простий та сфокусований на управлінні ризиком спосіб, що включає нагляд за продукцією під час її розповсюдження, введення в обіг та виробництва. Для цього у 2010 році були прийняті одночасно два Закони України від 02.12.2010 р. № 2735-VI «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» та від 02.12.2010 р. № 2736-VI «Про загальну безпечність нехарчової продукції».

Державна служба України з питань праці (далі - Держпраці) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та який  відповідно до покладених на нього завдань, серед іншого, забезпечує реалізацію державної політики у сфері державного ринкового нагляду. Пунктом 7 Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого постановою  Кабінету Міністрів України  від 11.02.2015 № 96, передбачено, що Держпраці здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.

Законодавство України про державний ринковий нагляд і контроль продукції складається з Законів України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», «Про загальну безпечність нехарчової продукції», інших нормативно-правових актів, що регулюють відносини в цій сфері, у тому числі технічних регламентів.

Державний ринковий нагляд - діяльність органів ринкового нагляду з метою забезпечення відповідності продукції встановленим вимогам, а також забезпечення відсутності загроз суспільним інтересам.

Сфера відповідальності Держпраці,  як органу державного ринкового нагляду

Відповідно до Переліку видів продукції, щодо яких органи ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.12.2016 № 1069, Держпраці визначено органом державного ринкового нагляду щодо обладнання, що працює під тиском; рухомого обладнання, що працює під тиском; простих посудин високого тиску; машин та устаткування; ліфтів і запобіжних комплектувальних виробів; засобів індивідуального захисту; знаків безпеки і захисту здоров’я працівників; вибухових матеріалів промислового призначення; обладнання та захисних систем, призначених для використання в потенційно вибухонебезпечних середовищах; канатних доріг для перевезення пасажирів.

Заходами ринкового нагляду є:

1) перевірки характеристик продукції, у тому числі відбір зразків продукції та їх експертиза (випробування);

2) обмежувальні (корегувальні) заходи, що включають:

а) обмеження надання продукції на ринку;

б) заборону надання продукції на ринку;

в) вилучення продукції з обігу;

г) відкликання продукції;

3) контроль стану виконання рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів;

4) попередження органами ринкового нагляду споживачів (користувачів) про виявлену цими органами небезпеку, що становить продукція.

ks.dsp.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали