Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Що зміниться для українців з 1 серпня

31.07.2018 2174 0 1



Що зміниться в Україні з 1 серпня і як це вплине на життя українців.

Відключення аналогового телебачення

Кабінет міністрів України постановив, що з 1 серпня аналогове мовлення має бути відключено на території Кіровоградської області і в Києві. Вважається, що саме жителі цих двох регіонів найбільш підготовлені до повного переходу на цифрове телебачення. При цьому з 1 вересня аналог буде відключений вже і по всі території України.

Саме з 1 серпня жителі Києва та Кіровоградської області більше не зможуть брати аналогової сигнал телеефіру. Для того щоб дивитися телевізор, кожна сім'я повинна придбати цифровий тюнер.

Зростання ціни на газ для підприємств

НАК «Нафтогаз України» оприлюднив нові ціни на газ для українських компаній, які купують газ по передоплаті. У порівнянні з липнем вартість блакитного палива виросте на 1,8%, або на 177,6 гривні. В результаті його ціна разом з ПДВ складе 10 130,40 гривні за тисячу кубометрів.

Відповідні умови будуть діяти для споживачів, які купують газ по передоплаті обсягом понад 50 тис. куб. м в місяць при відсутності боргів перед компанією, а також для 100% -них фірм »дочок» НАК.

Для всіх інших підприємств вартість палива виросте на 1,7%, або на 189,6 гривні. У цьому випадку ціна за тисячу кубометрів досягне 11 830,20 гривні.

Лічильники тепла

До 2 серпня всі багатоквартирні будинки України повинні бути обладнані загальнобудинковими лічильниками тепла. Таким чином, йде виконання однієї з норм закону «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», а уряд має намір вести облік всього споживаного тепла.

Установка і підключення лічильників відбувається за певною схемою. Так, оператор зовнішніх інженерних мереж, який містить тепломережі на своєму балансі, зобов'язаний провести установку обладнання, а мешканці будинку або місцеві органи влади - заплатити за це. Однак оператор повинен про встановлення попередити за два місяці і озвучити умови. У свою чергу мешканці будинку або місцева влада може погодитися на ці умови або ж обладнати будинок лічильником самостійно.

Вступ до ВНЗ

1 серпня всі ВНЗ України мають змінити статус поданих абітурієнтами заяв через електронний кабінет. Після цього випускники зможуть дізнатися, в який навчальний заклад вони змогли вступити на бюджетну форму навчання.
Директор ДП «ИнфоРесурс» Оксана Бєлік зазначила, що після того як з'явиться інформація про те, на яку спеціальність і в який ВНЗ абітурієнт поступив на бюджет, він повинен до 18:00 6 серпня подати оригінали документів до приймальної комісії. Тільки тоді статус поданої заяви буде змінений на «Включено до наказу».

Зростання тарифів для жителів Києва

Планується, що саме 1 серпня завершиться повний перехід Київенерго до нового комунальному підприємству - Киевтеплокоммуненерго. У київській мерії вирішили розірвати старий договір і укласти нову угоду ще в травні. Однак тут відразу ж виникла спірна ситуація - хто буде оплачувати старі борги.

У зв'язку з укладенням договору з новою компанією в Києві почнуть діяти і нові тарифи. Правда, в мерії відзначили, що вони не сильно відіб'ються на платіжках киян.

Тарифи виростуть наступним чином:

  • електроенергія для споживачів подорожчає на 4,51 коп. - з 178,32 коп / кВт / год до 182,83 коп / кВт / год;
  • виробництво теплової енергії для послуг з централізованого опалення і централізованого постачання гарячої води для населення подорожчає на 4 копійки - з 783,05 до 783,09 грн / Гкал;
  • для релігійних організацій тариф на опалення і гарячу воду складе 476,04 грн / Гкал;
  • для бюджетних організацій - 1185,21 грн / Гкал

Розширення програми «Доступні ліки»

Міністерство охорони здоров'я в цьому місяці затвердив перелік медикаментів, які українці зможуть отримати в аптеках за програмою «Доступні ліки». У список увійшли препарати для українців з серцево-судинними захворюваннями, діабетом II типу і бронхіальну астму.

До затвердженого переліку увійшов 261 препарат від 46 виробників. При цьому серед них є і 18 українських компаній.

На даний момент ще йде робота по визначенню точного переліку препаратів. Однак уже відомо, що 35 препаратів вже узгоджені і точно потрапляють в новий реєстр, а ще 30 - можуть додатися, якщо протягом п'яти днів виробники переглянуть свої цінові пропозиції.

Електронний кабінет перевізників

Зараз завершується робота по створенню Е-кабінету перевізника, запуск якого намічений на 1 серпня. З його допомогою можна буде здійснювати подання документів в електронному вигляді.

Разом з запуском Е-кабінету відбувалася і модернізація Єдиної інформаційної системи Укртрансбезопасності. Планується, що за допомогою нового сервісу процес подання документів на отримання ліцензії з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів і небезпечних відходів автомобільним транспортом, з міжнародного перевезення пасажирів, а також для внесення змін в чинну ліцензію буде повністю автоматизований.

Також в Е-кабінеті буде міститися інформація про перевізника, його ліцензії, транспортному засобі, персоналі, дозволах і штрафи.
Європейський суд з прав людини

Україна ще 5 жовтня 2017 року ратифікувала Протоколи № 15 і № 16 до Конвенції про захист прав людини і основних свобод. Вступить ж він чинності 1 серпня внаслідок його ратифікації десятою країною-членом Ради Європи, що відбулося ще 12 квітня цього року.

Протокол № 16 дозволить вищим судам держав-членів Ради Європи звернутися до ЄСПЛ з проханням дати консультативні висновки з принципових питань, які стосуються тлумачення або застосування прав і свобод, визначених Конвенцією, в контексті справи, що очікує розгляду в національних судах.

Іншими словами, Верховний суд зможе звернутися до ЄСПЛ з проханням про надання консультативного висновку, але виключно по справах, що перебувають у його провадженні. При зверненні необхідно надати відповідну правову і фактологічну інформацію у справі, яке знаходиться на розгляді.

Морська адміністрація України

З 1 серпня в Україні запрацює Державна служба морського та річкового транспорту або іншими словами Морська адміністрація. Саме це відомство буде займатися координацією 13 українських портів і здійсненням безпеки судноплавства.

В її прес-службі заявили, що пріоритетом діяльності Морської адміністрації є реалізація державної політики в сферах морського і річкового транспорту, торговельного мореплавства, судноплавства на внутрішніх водних шляхах, навігаційно-гідрографічного забезпечення мореплавства, а також в сфері безпеки на морському та річковому транспорті.

Главою нового відомства ще в квітні нинішнього року указом Кабінету міністрів призначений Дмитро Петренко.

Банки будуть платити НБУ за дрібні монети

Зараз Національний банк України проводить процес безкоштовного підкріплення банківських установ дрібними монетами. Проте 25 червня було прийнято постанову №71, згідно з яким з 1 серпня національний регулятор буде стягувати плату за цю послугу.

НБУ встановив наступний тариф на підкріплення кас банків розмінними монетами:

  • номіналом 10 копійок - 20 гривень за 1 тисячу штук;
  • номіналом 50 копійок - 35 гривень за 1 тисячу штук;
  • номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок - безкоштовно.

https://newsone.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали