Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Що змінили в містобудівних нормах 

26.10.2018

В Україні змінили державні будівельні або містобудівні норми, обмеживши будівництво висотних будівель залежно від класифікації населених пунктів і кількості населення.

Так, у селах з кількістю населення до тисячі осіб буде дозволена тільки садибна забудова. У населених пунктах, де проживають понад тисячу жителів, дозволено будувати багатоквартирні будинки не вище чотирьох поверхів (висота 12 метрів), у селищах міського типу – п'ять поверхів (15 м).

Міста з чисельністю жителів до 50 тис. можуть дозволити собі житлові будинки заввишки дев'ять поверхів, міста з населенням від 50 тис. до 100 тис. — багатоквартирні будинки на 16 поверхів (48 м), а в містах з населенням понад 100 тис. висотність житлових будинків встановлюється спеціальною документацією.

Крім цього, істотно зменшили податки на землю. Наприклад, у Києві податок на землю, яку використовують для будівництва та обслуговування багатоквартирних будинків, знизили у 100 разів.

Також восени набувають чинності нові будівельні норми, які в 2018 році прийняв Кабінет Міністрів. Тепер між будинками має бути дотримано певну відстань, кожен будинок повинен мати свій двір і парковку на два паркомісця для кожної квартири, регламентується й утеплення будівель. Тобто відбулося посилення правил.

З одного боку, Україна приходить до європейських норм забудови населених пунктів, з іншого ж ці правила дивно вводяться в дію. Компанії, які вже затвердили проекти і отримали всі дозволи, опинилися в ситуації, коли треба починати все спочатку. Будівельники втратили час і гроші. Фактично будівництво нерухомості стає не вигідною справою. Виходом з цієї ситуації міг би стати перехідний період, коли можна було б побудувати все, на що вже отримана дозвільна документація.

Тим більше, що є одна ключова проблема. Наприклад, у Києві щільність забудови дуже велика. Побудовано багато будинків дуже близько один до одного, без дворів, без стоянок тощо. І ніхто не несе за це відповідальності.

Українці запізнилися. Міста України вже хаотично забудовані. У місті збудовано та введено в експлуатацію безліч будівель з порушенням норм забудови та міського планування. Тож місто ніяк не постраждало б від перехідного періоду і будівництва тих будинків, на які вже отримано дозвільну документацію або розпочато будівництво. Зате перехідний період не дозволив би чиновникам «щипати» підприємців і отримувати від них мзду за те, щоб все-таки добудувати те, що вони вже почали.

Звичайно абсолютно правильно ввести більш суворі норми будівництва і впорядкувати забудову населених пунктів України, але робити це без перехідного періоду не можна. Багато забудовників опинилися в ситуації, коли вже готові проекти будинків можна викинути у смітник. Вартість такого проекту становить 10% від вартості будинку. Це неправильний підхід.

biz.nv.ua

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
04.07.2025
Коли працівник може вимагати запровадження для нього дистанційної роботи
Працівник може вимагати від роботодавця тимчасове, строком до двох місяців, переведення на дистанційну роботу, якщо на робочому місці стосовно нього були вчинені дії, що містять ознаки дискримінації. Більше за темою: Зміни стосовно дистанційної та надомної роботи Чи може працівник вимагати зап...
04.07.2025
Державне агентство з управління резервами України розпочинає діяльність
Уряд дав «зелене світло» початку діяльності Державного агентства з управління резервами України (ДАУР) як центрального органу виконавчої влади.  Його діяльність спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра екон...
04.07.2025
Судова процедура санації боржника: що це і як відбувається
Коли підприємство не справляється з фінансовим зобов’язаннями – це ще не вирок. Законом передбачений реальний інструмент для збереження бізнесу – санація. БІльше за темою: Ліквідація у зв’язку з банкрутством: правові аспекти Коли підприємство не справляється з фінансови...
Кращі матеріали