Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Що робити, якщо страхова компанія не поспішає виплачувати збиток

Редакція

29.08.2016 176 0 0

У п. 22.1 ст. 22 Закону України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» (далі - Закон) зазначено: «При настанні страхового випадку страховик відповідно до лімітів відповідальності страховика відшкодовує у встановленому цим законом порядку оцінену шкоду, яка була заподіяна у результаті ДТП життю, здоров'ю, майну третьої особи». Таким чином, якщо не ви винуватець ДТП, а у винуватця оформлена страховка загальної цивільної відповідальності перед третіми особами, яка за законом повинна бути оформлена у всіх, і всі живі-здорові, то, здавалося б, нічого хвилюватися. Але не тут-то було! В українських реаліях отримання грошей від страхової компанії найчастіше вимагає юридичної майстерності.

Інструкція для потерпілого в ДТП

Згідно ст. 33 Закону, у разі настання ДТП, яке може бути підставою для здійснення страхового відшкодування, водій транспортного засобу, причетного до події, зобов'язаний:

    дотримуватися передбачених правилами дорожнього руху обов'язків водія, причетного до ДТП;

    вжити заходів з метою запобігання чи зменшення подальшої шкоди;

    проінформувати інших осіб, причетних до цієї події, про себе, своє місце проживання, назву та місцезнаходження страховика та надати відомості про відповідні страхові поліси;

    невідкладно, але не пізніше трьох робочих днів з дня настання ДТП письмово надати страховику, з яким укладено договір обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності, повідомлення про ДТП встановленого МТСБУ зразка, а також відомості про місцезнаходження транспортного засобу і пошкодженого майна, контактний телефон та свою адресу . Якщо водій транспортного засобу з поважних причин не мав можливості виконати зазначену обов'язок, то він повинен підтвердити це документально;

    водії та власники транспортних засобів, причетних до ДТП, власники пошкодженого майна зобов'язані зберігати пошкоджене майно (транспортні засоби) в такому стані, в якому воно знаходилося після ДТП, до тих пір, поки його не огляне призначений страховиком представник, а також забезпечити останньому можливість провести огляд пошкодженого майна. Якщо ж не з їхньої вини протягом десяти робочих днів після отримання страховиком повідомлення про ДТП уповноважений представник страховика не з'явився до місцезнаходження такого пошкодженого майна, водії і власники звільняються від обов'язку зберігати майно.

У разі оформлення працівниками підрозділів Національної поліції відповідних документів про ДТП вони також встановлюють та фіксують необхідні відомості про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності учасників цієї пригоди і сприяють представникам страховиків (МТСБУ) у проведенні огляду місця ДТП і причетних до нього транспортних засобів.

Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://sud.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали