Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Що робити, якщо немає можливості виплачувати кредит

Редакція

28.11.2017 246 0 0

Як домовитися з банком, в якому Ви оформили кредит, про пом'якшення умов кредитування?

Досягти конструктивного діалогу з фінансовою установою про певні поступки дуже непросто, але можливо. Для цього слід чітко розуміти, про що саме можна наполегливо просити у банку.

Варіант 1. Кредитні канікули. Це можливість не платити по кредиту нічого (або тільки відсотки) впродовж певного періоду часу після досягнення такої домовленості (наприклад, перші півроку). Тут головне - взяти калькулятор і все уважно прорахувати, щоб зрозуміти, чи буде для Вас вигідним подібний договір.

Варіант 2. Реструктуризація кредиту. При цьому певним чином переглядаються умови погашення боргу, наприклад, зменшення сум виплат спочатку і збільшення в кінці кредитного періоду. Але пам'ятайте: самовільно зменшувати розмір щомісячного платежу без реструктуризації ні в якому разі не можна! Адже часто внесена Вами, наприклад, тисяча гривень замість необхідної суми гасить не відсотки, а лише штрафні санкції, нараховані на тіло кредиту. Також не потрібно відразу ж реагувати на акційні пропозиції банку, які можуть виявитися Вам зовсім невигідними.

Варіант 3. Прощення боргу. Банк може «з панського плеча» списати Вам частину заборгованості, наприклад, пеню або штрафні нарахування по кредиту. Але в таких випадках слід розуміти, що фінансова установа відразу ж повідомляє про таке погашення податківцям, які сприймають цей борг як базу для оподаткування. Відповідно, 20 відсотків від суми списання Вам потрібно буде сплатити.

Для досягнення бажаної мети - домовитися з банком про реструктуризацію боргу на прийнятних для Вас умовах - потрібно усвідомити кілька моментів. Найголовніший - все переговори з банком ведіть тільки в письмовому вигляді! Відповіді на папері вже можна оскаржити і при необхідності використовувати як доказ у суді.

У листі до банку викладіть свою фінансову ситуацію, акцентуючи увагу на сформовані складні економічні обставини в родині в силу незалежних від Вас причин. Просіть переглянути умови по кредиту в порядку, передбаченому статтею 11 Закону України «Про захист прав споживачів». Зокрема, якщо раніше Ви сумлінно погашали борг, то можете просити про встановлення щомісячного платежу на рівні, що не перевищує 30% Вашого доходу.

Щоб переконати банк у тому, що Ви дійсно тимчасово втратили платоспроможності, підкріпите своє звернення документами, які характеризують Ваш фінансовий стан (наприклад, довідкою про звільнення, постановкою на облік в Центр зайнятості, наявністю невеликого доходу і т.п.).

Пам'ятайте: банки не відразу і не завжди реагують на Ваше перший лист. Але якщо представник фінансової установи все ж зателефонував з певною пропозицією про реструктуризацію боргу, наполягайте на його письмового оформлення. І, вирішивши підписати подібний договір, будьте уважні: гарненько обміркуйте майбутні умови для погашення кредитних коштів.

Якщо подальший розклад по виплаті боргу Вас не влаштовує, апелюйте до банку про перегляд потрібних пунктів, а в разі відмови йти на компроміс - звертайтеся до суду. Під час судових розглядів самостійно розрахуйте свій борг з урахуванням нових термінів позовної давності. Адже вимагати відшкодування платежів, які були нараховані більше 3 років тому, банк не може.

Джерело: http://sud.ua/ 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали