Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Чотири правки в законі про комунальні послуги: тарифи, пеня і умови

13.11.2017

При повторному голосуванні в другому читанні законопроекту №1581-д «Про житлово-комунальні послуги» депутати врахували три структурні поправки і одну фінансову.

Перша з них стосується поширення дії закону при поставках газу і електроенергії на власників житлових, садибних, садових і дачних будинків. Хоча в основному текст закону стосується жителів багатоквартирних будинків. При цьому спеціально обмовляється, що норми закону застосовуються з урахуванням особливостей, встановлених іншими законами, які регулюють відносини в сферах постачання і розподілу газу, світла, тепла, гарячої та холодної води, поводження з побутовими відходами.

Окремо уточнено, що закон не регулює відносини між власниками житла і об'єднанням власників, якщо вони самі займаються забезпеченням будинку усіма необхідними послугами. Тоді ці взаємини регулюються законом про ОСББ і Цивільним кодексом.

Друга правка стосується редакції статті, що регулює повноваження органів влади (Каміна, місцевого самоврядування та інших) у встановленні правил роботи на ринку комунальних послуг. Уряд зобов'язаний встановити правила надання комунальних послуг (крім газу і електроенергії) і послуги з управління багатоквартирним будинком. Кабмін також стверджує типові договори, граничні норми витрат на послуги ЖКГ і управління будинком для пільговиків і субсідіантов.

Окремо прописано, що Мінрегіон зобов'язаний встановити чіткий порядок інформування споживачів про намір змінити вартість послуг з поясненням причин такої зміни (крім газу і електроенергії). А також затвердити перелік послуг, які обов'язково включаються до тарифу на обслуговування будинку та прибудинкової території.

Нарешті, третя структурна правка стосується прав і обов'язків споживачів. Зокрема, громадянам надається право без будь-якої додаткової плати отримувати від виконавця комунальних послуг повну інформацію про ціни, тарифи, загальну вартість місячного платежу. Але найголовніше - про структуру ціни або тарифу (що в них входить) і відомості про норми споживання, порядок надання послуги та її споживчих якостях (наприклад, якої температури повинна бути гаряча вода в крані).

Тут також варто відзначити право мешканців штрафувати (згідно з умовами договору) постачальника послуги за перевищення нормативних термінів виконання ремонтних або аварійних робіт. А також в установленому законом порядку відключатися від систем опалення та гарячої води.

У той же час мешканець зобов'язаний своєчасно оплачувати комунальні рахунки. За прострочення буде нараховано пеню. Важлива зміна, яке депутати прийняли в останній момент стосується варіантів, коли така пеня не нараховуватиметься. Перш за все, якщо держава заборгувала споживачеві з бюджету гроші на субсидії або інші пільги.

Пеня також не нараховуватиметься у разі підтвердженої належним чином (документи, довідки і т.п.) заборгованості по заробітній платі. Що цілком логічно: не можна вимагати своєчасної оплати від того, кому затримують виплати.

Джерело: http://ubr.ua/ 

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
04.07.2025
Коли працівник може вимагати запровадження для нього дистанційної роботи
Працівник може вимагати від роботодавця тимчасове, строком до двох місяців, переведення на дистанційну роботу, якщо на робочому місці стосовно нього були вчинені дії, що містять ознаки дискримінації. Більше за темою: Зміни стосовно дистанційної та надомної роботи Чи може працівник вимагати зап...
04.07.2025
Державне агентство з управління резервами України розпочинає діяльність
Уряд дав «зелене світло» початку діяльності Державного агентства з управління резервами України (ДАУР) як центрального органу виконавчої влади.  Його діяльність спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра екон...
04.07.2025
Судова процедура санації боржника: що це і як відбувається
Коли підприємство не справляється з фінансовим зобов’язаннями – це ще не вирок. Законом передбачений реальний інструмент для збереження бізнесу – санація. БІльше за темою: Ліквідація у зв’язку з банкрутством: правові аспекти Коли підприємство не справляється з фінансови...
Кращі матеріали