Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Чотири правки в законі про комунальні послуги: тарифи, пеня і умови

Редакція

13.11.2017 168 0 0

При повторному голосуванні в другому читанні законопроекту №1581-д «Про житлово-комунальні послуги» депутати врахували три структурні поправки і одну фінансову.

Перша з них стосується поширення дії закону при поставках газу і електроенергії на власників житлових, садибних, садових і дачних будинків. Хоча в основному текст закону стосується жителів багатоквартирних будинків. При цьому спеціально обмовляється, що норми закону застосовуються з урахуванням особливостей, встановлених іншими законами, які регулюють відносини в сферах постачання і розподілу газу, світла, тепла, гарячої та холодної води, поводження з побутовими відходами.

Окремо уточнено, що закон не регулює відносини між власниками житла і об'єднанням власників, якщо вони самі займаються забезпеченням будинку усіма необхідними послугами. Тоді ці взаємини регулюються законом про ОСББ і Цивільним кодексом.

Друга правка стосується редакції статті, що регулює повноваження органів влади (Каміна, місцевого самоврядування та інших) у встановленні правил роботи на ринку комунальних послуг. Уряд зобов'язаний встановити правила надання комунальних послуг (крім газу і електроенергії) і послуги з управління багатоквартирним будинком. Кабмін також стверджує типові договори, граничні норми витрат на послуги ЖКГ і управління будинком для пільговиків і субсідіантов.

Окремо прописано, що Мінрегіон зобов'язаний встановити чіткий порядок інформування споживачів про намір змінити вартість послуг з поясненням причин такої зміни (крім газу і електроенергії). А також затвердити перелік послуг, які обов'язково включаються до тарифу на обслуговування будинку та прибудинкової території.

Нарешті, третя структурна правка стосується прав і обов'язків споживачів. Зокрема, громадянам надається право без будь-якої додаткової плати отримувати від виконавця комунальних послуг повну інформацію про ціни, тарифи, загальну вартість місячного платежу. Але найголовніше - про структуру ціни або тарифу (що в них входить) і відомості про норми споживання, порядок надання послуги та її споживчих якостях (наприклад, якої температури повинна бути гаряча вода в крані).

Тут також варто відзначити право мешканців штрафувати (згідно з умовами договору) постачальника послуги за перевищення нормативних термінів виконання ремонтних або аварійних робіт. А також в установленому законом порядку відключатися від систем опалення та гарячої води.

У той же час мешканець зобов'язаний своєчасно оплачувати комунальні рахунки. За прострочення буде нараховано пеню. Важлива зміна, яке депутати прийняли в останній момент стосується варіантів, коли така пеня не нараховуватиметься. Перш за все, якщо держава заборгувала споживачеві з бюджету гроші на субсидії або інші пільги.

Пеня також не нараховуватиметься у разі підтвердженої належним чином (документи, довідки і т.п.) заборгованості по заробітній платі. Що цілком логічно: не можна вимагати своєчасної оплати від того, кому затримують виплати.

Джерело: http://ubr.ua/ 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали