Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Чотири навички, які будуть витребувані в найближчому майбутньому

02.04.2018

Чим більше ми покладаємося на роботів і штучний інтелект, тим ясніше стає те, наскільки нам потрібні соціологи і експерти в галузі гуманітарних наук, а не навпаки.

Світ не ділиться на людей і роботів, які виконують абсолютно різну роботу. Все зовсім навпаки. Соціологи і експерти в галузі гуманітарних наук можуть допомогти розкрити весь позитивний потенціал штучного інтелекту і машинного навчання і приховати їх недоліки. Автоматизація - складна боротьба між людьми і технологіями, де обидві сторони конкурують за робочі місця. Але саме ці чотири навички унікальні для людей, і з повсюдним впровадженням роботів вони стануть ще більш затребуваними.

1. Контекстуалізаціі

Штучний інтелект і машинне навчання надзвичайно корисні для пошуку закономірностей, які людина не помітить у великих кількостях даних, і рішення простих передбачуваних проблем. Але вони куди менш корисні в розумінні проблеми, коли не до кінця ясно, в чому полягає її суть.

Наприклад, пацієнт поступово припиняє приймати ліки, і алгоритм виявляє це на ранній стадії. Це добре, але тим не менш, необхідна людина, щоб дізнатися, чому пацієнт припиняє приймати ліки, і контекстуалізувати причини. Пацієнт просто забув взяти ліки або свідомо вирішив відмовитися від них? Чи існує альтернативне лікування, яке підійде людині?

2. Цікавість

Штучний інтелект і машинне навчання підсумовують дані про минулі діяї і реакції і слідують протоколам, щоб передбачити можливі події в майбутньому. Однак навіть найрозвиненіші технології ще не можуть перевершити встановлені для них параметри. Вони не розуміють, як архітектор може надихнутися картинами імпресіоністів, або як завдяки віршу іноземний генеральний директор може скласти уявлення про китайському ринку чаю.

Цікавість - прагнення спостерігати і вивчати кожну частину світу - ось що відрізняє людей від машин. Роботи ще не здатні мислити творчо.

3. Критичне мислення

За останні кілька років суспільство стало більш поляризованим. Люди схильні ховатися в так званий інформаційний міхур, який частково створюють алгоритми і боти. Отже, здоровий скептицизм став сьогодні вирішальним навиком. Так як штучний інтелект продовжує змінювати наше життя, все більш затребуваними стають люди, які добре знаються на гуманітарних науках - вони можуть ставити під сумнів те, що говорять алгоритми.

Соціологи здатні помітити, коли повторюються історичні закономірності. Люди, які можуть критично мислити, завжди ставлять під сумнів речі, які здаються добре обґрунтованими в даних.

4. Етичне судження

Звичайний алгоритм не може відрізнити хороше від поганого - він просто виконує функції, на які запрограмований. Фахівці в галузі гуманітарних наук знають, що у всього є плюси і мінуси. Крім цього, вони будуть враховувати і етичну сторону проблеми, перш ніж давати поради щодо бізнесу, незалежно від того, що запропонують найрозвиненіші системи.

Багато галузей навчилися працювати з етичними питаннями і отримувати з цього прибуток (наприклад, виробники автомобілів вбудовують подушки безпеки протягом десятиліть і зараз працюють над вдосконаленням електричних технологій для захисту навколишнього середовища). У технічній індустрії теж не все гладко - галузі, які повністю спираються лише на алгоритми, переживають важкі наслідки. В YouTube, наприклад, модератори працюють разом з алгоритмами, щоб визначити, який контент підходить для дітей, а який - для бізнесменів.

https://delo.ua/lifestyle/chetyre-net...

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
22.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до Порядку обчислення середньої зарплати Кабмін оновив правила визначення критичності підприємств для бронювання працівників Верховна Рада схвалила в цілому зміни до ПК щодо квартального податкового розрахунку для ФОП ДПС відповідає на актуальні...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
Нове
24.07.2025
Банки очікують зростання кредитного портфелю: результати опитування
Банки зберегли оптимізм стосовно зростання кредитних портфелів бізнесу та населення і вперше за рік очікують поліпшення якості позик. Про це свідчать результати щоквартального опитування про умови банківського кредитування. Більше за темою: Позика за кредитною лінією та дисконтування Доступні кред...
24.07.2025
Особливості провадження волонтерської діяльності платниками податків-фізособами: інформаційний лист № 5/2025
У листі ви дізнаєтеся про: обкладення ПДФО та військовим збором коштів, які надходять на розрахунковий рахунок волонтера;  витрати та їх документальне підтвердження; звітність тощо. Більше за темою: Волонтерство та трудові відносини: чи можливе суміщення? Як оформити відсутність працівника ч...
24.07.2025
Більшість бізнесу підтримує 4-денний робочий тиждень
«Барометр Бізнесу» від Торгово-промислової палати України зафіксував, що песимізм українських підприємців у липні повільно відступає! Результати опитування щодо підтримки переходу на 4-денний робочий тиждень (40 год.) за згодою роботодавця і працівників показують, що значна більшіст...
Кращі матеріали