Чим запам'ятався нам 2016 рік: топ-10 подій року, що минає
30.12.2016 231 0 0
І знову ми стоїмо на порозі закінчення старого та початку нового року. Зовсім скоро 2016-й стане черговою заміткою в історії і нашій пам'яті. Кожному з нас цей рік приніс своє: комусь незабутні події, комусь яскраві враження, а, можливо, він нічого не змінив...
2016 рік підходить до кінця. Сьогодні хотілося б згадати про ті події року, які зачепили кожного жителя України. Так чим же запам'ятався нам рік, що минає?
1. Україна здобула перемогу на Євробаченні
Пройшло 12 років після перемоги Руслани на Євробаченні, і ось Україна знову стала кращою в цьому грандіозному конкурсі. На цей раз конкурс проходив у Стокгольмі, столиці Швеції, в ньому взяли участь 42 країни. 32-річна співачка Джамала з піснею «1944» стала першою, набравши 534 очки.
Не перестаємо пишатися досягненнями наших талантів!
2. Держслужба по-новому
З 1 травня 2016 року вступив в силу новий Закон «Про державну службу», який вніс у життя держслужбовця чимало новацій.
— Поділ на категорії та ранги. Посади на держслужбі поділяються на три категорії: «А», «Б», «В». Також встановлюється 9 рангів держслужбовців. Від рангу та категорії залежать розміри зарплати та вимоги до чиновників.
— Призначення через відкриті конкурси. Чиновники тепер проходять на посади на конкурсних засадах і таким чином громадськість частково отримала вплив на ці призначення.
— Зміна співвідношення «оклад надбавки». Тепер це співвідношення виглядає наступним чином: 70% – посадовий оклад і 30% – надбавки та премії.
— Деполітизація. Згідно із законом, державний службовець категорії «А» не має права бути членом політичної партії, проводити або брати участь у передвиборній агітації, поєднувати роботу на держслужбі з обов'язками народного депутата та інше. Держслужбовцям категорій «Б» і «В» членство в партіях дозволяється, однак вони не можуть входити в керівні органи.
— Розмежування політичних та адміністративних посад. Патронатні посади – такі як, радники, прес-секретарі, помічники – втратять статус держслужбовців.
3. Впровадження системи державних закупівель ProZorro
ProZorro – системна реформа тендерного процесу в публічних та державних закупівель в Україні.
Починаючи з 1 серпня цього року, все відносно великі держзакупівлі від 200 тисяч гривень повинні проводитися через ProZorro. Україна увійшла в число тих країн, які перевели свої держзакупівлі в онлайн. Тепер у кожного громадянина з'явилася можливість через свій особистий комп'ютер подивитися, на що держава витратила певну суму грошей.
Завдяки системі електронних закупівель ProZorro вже вдалося заощадити 9 мільярдів гривень бюджетних коштів.
В Україні все буде ProZorro!
4. Запущена кампанія з електронного декларування
Запуск електронного декларування майна депутатів і чиновників став однією з головних новин року, що минає. 31 жовтня завершився перший етап подання електронних декларацій за 2015 рік для суб'єктів декларування, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище. Це було необхідною умовою для отримання Україною чергового траншу МВФ, фінансової допомоги Євросоюзу і, врешті-решт, результативного завершення переговорів про скасування візового режиму з ЄС.
Але вже на першому етапі е-декларації, точніше зазначені цифри, справили незабутнє враження на простих громадян країни. А деякими деклараціями вже зацікавилися правоохоронні органи.
Тепер ми знаємо, що нашим чиновникам, є чим похвалитися (до того ж, ми знаємо не все)!
Детальніше дивись за посиланням: http://hyser.com.ua/
Коментарі до матеріалу