Чим небезпечні для українців VPN-сервіси
02.06.2017 1182 0 0
Пристрій може збирати інформацію про локальної мережі, її структуру, топологію і відправляти цю інформацію невідомо куди.
Після блокування в Україні російських ресурсів Mail.ru, Яндекс, ВКонтакте і Однокласники, наші співвітчизники почали щосили качати програми і браузери, які допомагають отримати до них доступ.
Але українці не враховують, що натомість вони відкривають доступ до своєї особистої інформації для власників VPN-серверів, попереджають експерти.
Сама по собі технологія VPN-з'єднання не становить загрози. Але великий ризик можуть нести викачані неперевірені, безкоштовні додатки, наприклад, з Play Market або AppStore.
Технологія VPN вимагає значних витрат. І якщо хтось надає користування нею безкоштовно, треба задуматися, яка ж його кінцева мета.
Так, з встановленого на пристрій (смартфон або ПК) VPN-клієнта дані користувача передаються на сервер за межами країни і невідомо, хто і з якою метою може використовувати цю інформацію.
Пристрій може збирати інформацію про локальної мережі, її структурі, топології і відправляти цю інформацію невідомо куди. Аж до використання мікрофона, включення камери і т.д.
VPN несе загрозу для корпоративного і державного сектору. За допомогою такого сервісу не так давно вкрали інформацію з домашнього комп'ютера одного чиновника.
Експерти пропонують використовувати мережу TOR, яка не містить «прихованих дір» і дозволяє обходити блокування. Крім того, можна використовувати і браузер Opera з вбудованим VPN, Firefox, Chrome, Edge і Safari.
До небезпечним браузер телеком-експерти віднесли яндекс.браузер, новий браузер FreeU (створений ФСБ), підозри повинні викликати також і будь-які нові сервіси, які тільки вийшли на український ринок.
Джерело: http://hyser.com.ua/tehnology/chem-op...
Коментарі до матеріалу