Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Приватних виконавців не підпустять до квартир українців

Редакція

07.12.2016 137 0 0

Громадян не будуть виселяти з їх житла.

Згідно із законом "Про органи і осіб, що здійснюють примусове виконання судових рішень та рішень інших органів" питання виселення та вселення — це прерогатива державних виконавців. "Приватники" будуть мати право накладати арешт на майно боржника.

Приватні виконавці віддадуть перевагу, в першу чергу, в роботі з більш фінансово вигідними боргами. В поверненні великих боргів будуть зацікавлені і їх наймачі, яким дозволено додатково стимулювати приватних виконавців.

Люди даремно побоюється. Незважаючи на те, що політики спекулювали на скандальній темі перетворення приватних виконавців у колекторів, приватники не візьмуться одразу ж за справи простих громадян. Спочатку вони взагалі ними не будуть цікавитися. Адже є маса бізнес-суперечок на мільйони доларів. За кредитом на квартиру борг може бути 30 тис. доларів, а за кредитом на бізнес — 300 тисяч. При винагороду в 10% від стягнутого, яка справа приватному виконавцю вигідніше? До того ж, "приватники" можуть бути мотивовані додатковою винагородою наймача.

Також опровержено твердження про те, що введення інституту приватних виконавців сприяє узаконення колекторів. Більшість колекторів не зможуть стати приватними виконавцями.

Основна маса колекторів не стане приватними виконавцями через відсутність юридичної освіти, необхідного стажу і підготовки. Рівень підготовки виконавців на порядок вище, ніж у колекторів. У всьому світі колектори і приватні виконавці працюють окремо. У нас діяльність приватних виконавців регулюється законом, вони несуть персональну, кримінальну, дисциплінарну, суспільно-правову відповідальність, їх діяльність страхується. Колектори цього не роблять.

У Мін'юсті запевнили, що для уникнення ризиків виходу на ринок недобросовісних приватних виконавців або лже-виконавців, на сайті міністерства буде розміщений єдиний реєстр приватних виконавців з даними про наявність ліцензії, страхового полісу та його суми, адресами і часом їх роботи.

Джерело: http://ubr.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали