Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Бюджет буде «під ялинку»: які закони вже прийняла Верховна Рада

Редакція

12.12.2016 135 0 0

Український парламент займеться голосуванням за Закон про держбюджет-2017 не раніше 20 грудня. У даний момент народні депутати розглядають інші проекти. У четвер, 8 грудня, Верховна Рада не підтримала пропозицію голови парламенту Андрія Парубія про перенесення пленарного тижня з 19-23 грудня на 12-16 грудня. Спікер обґрунтовував заміну тим, що парламент повинен раніше прийняти державний бюджет на 2017 рік.

Минулого пленарного тижня депутати проголосували кілька важливих законопроектів, частина з них взяли остаточно або в першому читанні, частина відхилили або не захотіли включати до порядку денного.

Прийнято в цілому

Законопроект №5130 «Про внесення змін у деякі законодавчі акти». Законопроект не містить жодної додаткової норми, яка б передбачала обмеження існуючих соціальних виплат і програм, але він створює умови для підвищення з 1 січня розмір мінімальної заробітної плати до 3200 грн. Також проект передбачає впровадження європейського підходу до визначення мінімальної зарплати, відв'язування посадових окладів чиновників вищого рангу від величини мінімальної зарплати і скасування використання показника мінімальної зарплати для розрахунку штрафів, вартості адміністративних послуг, податків і зборів. Але в результаті цих новацій хтось таки втратить, а кому-то доведеться платити більше.

Наприклад:

-для студентів скасували норми про прирівнювання мінімальної стипендії до прожиткового мінімуму та про отримання стипендії не менш ніж 66% студентами;

-ще на рік продовжили обмеження максимальної пенсії в 10740 грн;

-для підприємців-спрощенців єдиний соціальний внесок збільшиться 0,5 від мінімального, тобто до 352 грн в місяць (зараз 303 грн), і платити вони будуть незалежно від доходу (зараз за бажанням).

Мінфін отримує доступ до персональних даних усіх фізосіб з будь-якого реєстру (без їх згоди) для контролю за доходами, одержуваними за рахунок бюджету.

Для підприємців посилюється система штрафів: за недопущення перевіряючих для виявлень порушень Кзпп – 9600 грн, наявність неоформлених працівників, або оформлених на неповний робочий день, а працюючих повну зміну – 9600 грн, виплата зарплати без сплати податків і ЄСВ – 320 тис. грн.

Прийнято в першому читанні

   №4744 «Про внесення змін у Закон «Про Державний бюджет України на 2016 рік» (щодо державної підтримки вугледобувних підприємств)»

Пропонується збільшити на 1 млн грн витрати Міненергетики та вугільної промисловості на додаткове фінансування бюджетної програми «державна підтримка вугледобувних підприємств на часткове покриття витрат із собівартості готової товарної вугільної продукції» і одночасно зменшити на цю ж суму видатки Мінфіну (загальнодержавні витрати), зокрема, на фінансування Резервного фонду.

   №5131 «Про внесення зміни до Бюджетного кодексу (щодо удосконалення складання та виконання бюджетів)»

Документ розроблений урядом з метою вирішення ряду питань, пов'язаних з підготовкою проекту Держбюджету на 2017 рік. Зокрема, передбачається врегулювати передачу фінансового забезпечення видаткових повноважень місцевих бюджетів на:

-утримання загальноосвітніх навчальних закладів;

-оплату підготовки кваліфікованих робітників на умовах регіонального замовлення;

-оплату комунальних послуг та енергоносіїв установами охорони здоров'я.

До видатків місцевих бюджетів хочуть віднести витрати на надання пільг з послуг зв'язку, інших передбачених законодавством пільг та здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян.

Продовжується на 2017 р. дію норми про надання права здійснювати утримання дошкільних навчальних закладів і установ культури з бюджетів сіл, селищ, міст районного значення.

Переноситься на 1 січня 2018 р. набуття чинності норми про передачу видаткових повноважень місцевих бюджетів щодо фінансового забезпечення підготовки фахівців у державних вищих навчальних закладах I-II рівнів акредитації з метою завершення реформування мережі дошкільних установ, яка заснована законом «Про вищу освіту».

   №5132 «Про внесення змін у Податковий кодекс щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 р.»

Документ, зокрема, передбачає збільшення плати за користування радіочастотним ресурсом, підвищення акцизу для якісного дизельного палива, на пиво, міцний алкоголь і сигарети. У пояснювальній записці зазначається, що законопроект має на меті перегляд окремих положень Податкового кодексу у зв'язку із збільшенням в 2017 р. розміру мінімальної заробітної плати до 3200 грн, щоб уникнути додаткового навантаження на платників податків.

Основні новації законопроекту:

   зміни в системі податкового адміністрування для сільгосппідприємств, які обрали спеціальний режим оподаткування ПДВ;

   збільшення ставки акцизного податку на алкогольні напої на 20%, на виноробну продукцію та слабоалкогольні напої – на індекс споживчих цін 12%, на тютюнові вироби – на 30% специфічну ставку з 12% до 15% – адвалорну;

   введення єдиної ставки акцизного податку на дизельне паливо 125,5 євро за 1000 л замість диференційованої 125,5 євро і 95 євро в залежності від вмісту сірки;

   перегляд ставок екологічного податку та рентної плати з урахуванням індексу споживчих цін та індексу цін виробників промислової продукції, які в 2016 р. прогнозуються на рівні 112,0 і 110,4% відповідно.

Наприклад, ставки екологічного податку та рентної плати за користування радіочастотним ресурсом (крім ставки для стільникового радіозв'язку) можуть бути збільшені на 12%. Ставки рентної плати за спеціальне використання води та рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів можуть зрости на 10,4%.

   №5368 «Про внесення змін до Податкового кодексу (щодо поліпшення інвестиційного клімату в Україні)»

Зокрема, бази даних будуть передані на адміністрування в Мінфін, введений повноцінний кабінет платника податків, що мінімізує контакт платника податків та ГФС, будуть впроваджені єдиного реєстру податкових консультацій на сайті ГФС і податкові канікули для малого бізнесу, створено один публічний реєстр відшкодування ПДВ замість двох існуючих.

Також вноситься ряд уточнень в частині трансфертного ціноутворення, податку на прибуток, ПДВ, податку на доходи фізичних осіб, єдиного податку, акцизного збору, плати за землю, ренти за використання води та надр, а також в частині оподаткування на тимчасово окупованій території. Також пропонується ліквідувати податкову міліцію і створити Фінансову поліцію.

   №5369 «Про внесення змін до Митного кодексу (щодо інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних систем і засобів їх забезпечення)»

Передбачається передача Мінфіну можливості керувати митними базами даних, а також скасування ввізного мита при імпорті матеріалу для виготовлення кевларових шоломів і бронежилетів для учасників бойових дій на Донбасі.

Детальніше дивись за посиланням: http://hyser.com.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали