Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Чи буде в Україні абонплата на газ і скільки доведеться платити

10.04.2017

Під кінець березня 2017 року НКРЕКП прийняла рішення з першого квітня вивести з тарифу на газ вартість транспортування і розподілу блакитного палива. У результаті всіх українців зобов'язали платити абонплату в розмірі від 38 до 288 гривень.

Проти нововведення НКРЕКП виступили і президент, і Кабінет міністрів. Одне з головних зауважень – субсидія на абонплату не призначається, в результаті платіжки деяких українців виросли в два рази. Далі — про те, скільки українцям доведеться платити за блакитне паливо і що буде з абонплатою.

Рішення призупинять

В Україні з першого квітня поділяють тариф на газ. Нововведення повинно було вдарити по гаманцю українців, які використовують газ лише для приготування їжі, а таких, згідно з даними Держстату, близько 40%.

Своїм постанова комісія прибрала з тарифу на газ вартість транспортування і розподілу. В результаті кубометр блакитного палива повинен був подешевшати з 6,8 до 6 гривень, крім того, кожен місяць довелося б платити абонентську плату в розмірі від 38 до 288 гривень.

Сума залежить від типу лічильника і міської інфраструктури. Більшість українців встановили газові лічильники G4 (вони враховують 85% від усього обсягу споживання). Кияни з таким приладом обліку повинні були заплатити абонплату 67,2 гривні, без лічильника – 44,8 гривні. У Харкові абонплата склала 88,8 гривні з лічильником і 59,2 гривні без нього. Середня по Україні абонплата – 90 гривень. Найдорожче в Закарпатській області, 204 гривні з лічильником і 136 гривень без нього.

Наприклад, сім'я з трьох чоловік в київській багатоповерхівці з опаленням та гарячою водою за місяць в середньому спалює 13,2 кубометра газу (згідно соціальній нормі споживання). До першого квітня такій сім'ї доводиться платити 90 гривень, а після першого квітня – 146,4 гривні (79,2 за тарифом за газ і 67,2 гривні абонплати).

Рішення НКРЭКУ розкритикував президент. Так, на сайті глави держави з'явилося офіційне звернення Петра Порошенка: «Звертаюся до уряду і НКРЭКУ знайти узгоджене рішення, яке б передбачало не підвищення тарифів і поширення субсидій на всі види платежів для всіх, хто цього потребує».

У відповідь у комісії заявили, що введення абонплати перенесуть на невідомий час. Нововведення повинні переглянути та узгодити з Кабміном. Так, уряду належить внести зміни в постанову про «Спрощений механізм надання субсидій» для того, щоб субсидія покривала абонплату.

Якщо б комісія не відклала своє рішення, вже в наступному місяці деяким субсидиантам довелося б платити за комуналку в два рази більше. Так, сім'я з двох літніх людей в Закарпатській області за умови, якщо обидва отримують мінімальну пенсію, за всі комунальні послуги з субсидією заплатять не більше 150 гривень, а за абонплату – 204 гривні. Фактично, вартість комуналки для такої сім'ї зросла на 136%. До речі, до кінця цього року субсидію на комунальні послуги будуть отримувати 9 з 15 мільйонів домогосподарств.

Абонентська плата вигідна українцям, які опалюють свої будинки газом

Введення абонентської плати вигідно тим, хто витрачає багато блакитного палива. Наприклад, якщо сім'я опалює будинок газом. На даний момент у Києві 87 кубів стоять 591,6 гривні, після нововведення за такий же обсяг доведеться заплатити 589,2 гривні. На кожному наступному кубометрі українці зможуть економити 80 копійок. До квітня за 200 кубів доведеться заплатити 1360 гривень, а після квітня – 1267,2 гривні.

У підсумку ті, хто опалює будинок газом, виявляться у виграші, бо у них витрата газу 200-300 куб. в місяць, тобто економія на здешевшання газ перекриє введення абонплати.

Абонентська плата на газ передбачена в меморандумі з МВФ і в законі України про ринок газу. Погодивши нововведення з Кабміном, Нацкомісія знову повернеться до питання запровадження абонентської плати.

Джерело: http://hyser.com.ua/business_and_fina...

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
01.07.2025
Гранти для бізнес-women: що пропонують в Україні
Україна може приєднатися до міжнародної ініціативи Women Entrepreneurs Finance Code, яка допомагає жінкам-підприємицям отримувати фінансування. Більше за темою: За умовами гранту підприємець має працевлаштувати працівників: як це відобразити у податковому розрахунку з ПДФО та ЄСВ? Бюджетні гранти:...
01.07.2025
За що передбачено компенсацію при облаштуванні робочих місць для осіб з інвалідністю
Компенсація здійснюється за вже придбані допоміжні засоби для облаштування робочого місця особи з інвалідністю. Більше за темою: Військово-обліковий документ: чи потрібний для встановлення інвалідності Компенсація витрат на облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю: облік у роботодавця Де...
01.07.2025
Кількість ризикових платників ПДВ за травень 2025 року: аналітика ДПС
Більше за темою: Коди податкової інформації для включення до складу ризикових платників ПДВ: що змінилось з 05.03.2025? Бібліотека Баланс № 12 «Резерви: формування, облік, оптимізація та податкові ризики» У травні кількість платників ПДВ в Україні збільшилась на 118 і станом на 01.06.2...
Кращі матеріали