Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Безвізові поїздки до ЄС з 2021 року: що необхідно знати

15.01.2020

Що громадянам України потрібно знати про безвізові поїздки до ЄС з 2021 року.

1. З 2021 року Європейський Союз запроваджує Європейську інформаційну систему авторизації подорожей (ETIAS). Це означає внесення змін до умов безвізових подорожей до ЄС для громадян третіх країн (з 2021 року ці зміни стосуватимуться не лише України, а й Австралії, Бразилії, Великої Британії, Канади, США та Японії тощо).

2. Ініціатива щодо створення ETIAS виникла ще в квітні 2016 року в рамках підготовки Європейською Комісією пропозицій щодо посилення безпеки на зовнішніх кордонах ЄС. Восени 2018 року ЄС схвалив необхідні законодавчі рішення про Європейську інформаційну систему авторизації подорожей - вона поширюватиметься на громадян третіх країн, що користуються правом безвізового в'їзду на територію Євросоюзу.

3. Це працюватиме таким чином:

З 2021 року перед поїздкою до держав - членів ЄС громадянам України необхідно буде отримати попередній дозвіл на поїздку шляхом подання онлайн-заявки.

Видача авторизації на подорож займатиме декілька хвилин у разі відсутності застережень у правоохоронних органів ЄС або елементів, що потребують подальшого вивчення.

За кожне звернення заявник повинен буде сплатити комісію в розмірі 7 євро (для осіб, молодших 18 і старших 70 років - безкоштовно).

Авторизація буде дійсна протягом 3 років або до завершення терміну дії проїзного документа, зареєстрованого при поданні заявки.

4. У Місії України в ЄС наголосили, що Європейська інформаційна система авторизації подорожей не є аналогом візової системи. Йдеться лише про простий дозвіл до поїздки. У разі відмови у в'їзді через ETIAS особа матиме право подати апеляцію на рішення системи.

5. Попередня авторизація дозволить Європейському Союзу завчасно ідентифікувати осіб, що можуть становити міграційну (безпекову) загрозу, та значно підвищить безпеку зовнішніх кордонів ЄС. Нова система також дозволить суттєво зменшити кількість відмов у в'їзді до ЄС безпосередньо при перетині кордону, адже подорожуючі будуть знати завчасно, чи немає у держав - членів ЄС застережень щодо їхньої поїздки.

При цьому зауважено, що вимога щодо наявності попереднього дозволу з 2021 року стосуватиметься всіх громадян третіх країн, на яких поширюється вимога щодо отримання дозволу на поїздку (незалежно від виду транспорту, на якому здійснюється поїздка).

Наявність дійсного попереднього дозволу будуть перевіряти не лише прикордонні служби держав-членів при перетині кордону, але й перевізники, які забезпечують такі поїздки:

  • на першому етапі це стосуватиметься авіаперевізників та морських перевізників;
  • через три роки після набрання чинності ETIAS ця вимога також поширюватиметься й на міжнародних перевізників, які перевозять групи осіб сухопутним транспортом.

Тобто, наприклад, якщо ви подорожуватимете літаком, перед вильотом авіакомпанія теж буде зобов'язана перевірити наявність у вас попереднього дозволу.

UkraineEUMission

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
01.07.2025
Гранти для бізнес-women: що пропонують в Україні
Україна може приєднатися до міжнародної ініціативи Women Entrepreneurs Finance Code, яка допомагає жінкам-підприємицям отримувати фінансування. Більше за темою: За умовами гранту підприємець має працевлаштувати працівників: як це відобразити у податковому розрахунку з ПДФО та ЄСВ? Бюджетні гранти:...
01.07.2025
За що передбачено компенсацію при облаштуванні робочих місць для осіб з інвалідністю
Компенсація здійснюється за вже придбані допоміжні засоби для облаштування робочого місця особи з інвалідністю. Більше за темою: Військово-обліковий документ: чи потрібний для встановлення інвалідності Компенсація витрат на облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю: облік у роботодавця Де...
01.07.2025
Кількість ризикових платників ПДВ за травень 2025 року: аналітика ДПС
Більше за темою: Коди податкової інформації для включення до складу ризикових платників ПДВ: що змінилось з 05.03.2025? Бібліотека Баланс № 12 «Резерви: формування, облік, оптимізація та податкові ризики» У травні кількість платників ПДВ в Україні збільшилась на 118 і станом на 01.06.2...
Кращі матеріали