Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Безвізові поїздки до ЄС з 2021 року: що необхідно знати

15.01.2020 224 0 0

Що громадянам України потрібно знати про безвізові поїздки до ЄС з 2021 року.

1. З 2021 року Європейський Союз запроваджує Європейську інформаційну систему авторизації подорожей (ETIAS). Це означає внесення змін до умов безвізових подорожей до ЄС для громадян третіх країн (з 2021 року ці зміни стосуватимуться не лише України, а й Австралії, Бразилії, Великої Британії, Канади, США та Японії тощо).

2. Ініціатива щодо створення ETIAS виникла ще в квітні 2016 року в рамках підготовки Європейською Комісією пропозицій щодо посилення безпеки на зовнішніх кордонах ЄС. Восени 2018 року ЄС схвалив необхідні законодавчі рішення про Європейську інформаційну систему авторизації подорожей - вона поширюватиметься на громадян третіх країн, що користуються правом безвізового в'їзду на територію Євросоюзу.

3. Це працюватиме таким чином:

З 2021 року перед поїздкою до держав - членів ЄС громадянам України необхідно буде отримати попередній дозвіл на поїздку шляхом подання онлайн-заявки.

Видача авторизації на подорож займатиме декілька хвилин у разі відсутності застережень у правоохоронних органів ЄС або елементів, що потребують подальшого вивчення.

За кожне звернення заявник повинен буде сплатити комісію в розмірі 7 євро (для осіб, молодших 18 і старших 70 років - безкоштовно).

Авторизація буде дійсна протягом 3 років або до завершення терміну дії проїзного документа, зареєстрованого при поданні заявки.

4. У Місії України в ЄС наголосили, що Європейська інформаційна система авторизації подорожей не є аналогом візової системи. Йдеться лише про простий дозвіл до поїздки. У разі відмови у в'їзді через ETIAS особа матиме право подати апеляцію на рішення системи.

5. Попередня авторизація дозволить Європейському Союзу завчасно ідентифікувати осіб, що можуть становити міграційну (безпекову) загрозу, та значно підвищить безпеку зовнішніх кордонів ЄС. Нова система також дозволить суттєво зменшити кількість відмов у в'їзді до ЄС безпосередньо при перетині кордону, адже подорожуючі будуть знати завчасно, чи немає у держав - членів ЄС застережень щодо їхньої поїздки.

При цьому зауважено, що вимога щодо наявності попереднього дозволу з 2021 року стосуватиметься всіх громадян третіх країн, на яких поширюється вимога щодо отримання дозволу на поїздку (незалежно від виду транспорту, на якому здійснюється поїздка).

Наявність дійсного попереднього дозволу будуть перевіряти не лише прикордонні служби держав-членів при перетині кордону, але й перевізники, які забезпечують такі поїздки:

  • на першому етапі це стосуватиметься авіаперевізників та морських перевізників;
  • через три роки після набрання чинності ETIAS ця вимога також поширюватиметься й на міжнародних перевізників, які перевозять групи осіб сухопутним транспортом.

Тобто, наприклад, якщо ви подорожуватимете літаком, перед вильотом авіакомпанія теж буде зобов'язана перевірити наявність у вас попереднього дозволу.

UkraineEUMission

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали