Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Банкам заборонили чіпати офшори

05.02.2018 516 0 0

В Україні фактично узаконили фінансові операції через офшорні зони. Одне розпорядження втратило силу - друге не вступило в дію, кажуть у Нацбанку. Виглядає як безглузде виправдання, адже ми-то з вами знаємо, як швидко в нашій країні можуть створюватися і прийматися вигідні постанови, розпорядження та інші акти. Кому цікаві такі законодавчі зволікання?

Нацбанк заборонив своїм підопічним застосовувати вимоги положення № 369 (порядок проведення аналізу фінансових операцій та перевірки документів) в частині встановлення критерію ризиковості до операцій, однією зі сторін яких є юридичні або фізичні особи, зареєстровані в офшорних зонах.

Відповідне роз'яснення №25-0008/4731 Нацбанк розіслав банкам 24 січня в електронному повідомленні, підписаному директором департаменту фінансового моніторингу НБУ Ігорем Березою. У листі акцентується, що з 1 січня 2018 року банки не повинні визначати такі операції як ризикові. А значить, не зобов'язані і проводити додаткові перевірки і запитувати у клієнтів документи.

Виявляється, що діяло з 16 вересня 2015 року кабміновське розпорядження, що визначало вичерпний список офшорних країн і територій, втратило силу на початку цього року. А оновлений список, закріплений окремим розпорядженням, не було внесено до відповідної постанови Нацбанку.

Простіше сказати, список офшорних зон "живий", але правила НБУ, які зобов'язують банки посилено контролювати такі операції, відсилають фінансистів до втратило силу переліку.

Чому ж офшорні транзакції залишилися поза контролем, хто зволікає з цим питанням, і коли ж нарешті законодавство прийде в норму, в листі не пояснюється.

Нагадаємо, згідно з нацбанківських правилами, фінустанови повинні були відносити до ризикових операції, однією зі сторін яких є зареєстровані в офшорних зонах особи. За таким транзакціях слід проводити додаткову перевірку, уточнюючи суть і мету операції, її відповідність виду діяльності контрагентів, економічну доцільність. А також встановлювати кінцевих бенефіціарів компаній і джерела походження коштів.

Джерело: https://newsnetwork.tv/news/bankam-za...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали