Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Аудит найбільших держпідприємств. Факти порушень.

Редакція

16.11.2016 175 0 0

Нарешті Державна аудиторська служба України надала хоч якісь дані про перевірки держпідприємств. Показала нам, простому народові, як неефективно компанії витрачають державні ресурси. А скільки фактів порушень нам ще не відомо? Чому багатомільйонні суми дебіторської заборгованості з ознаками безнадійності вважалася активом державного підприємства?

Державна аудиторська служба України перевірила найбільші держпідприємства: 28 держхолдингів і 14 їхніх підрозділів. При перевірці знайшла порушень на загальну суму 650 мільйонів гривень. За даними Госаудитслужбы, порушення стосувалися не тільки процедур закупівель, а також і спроб опосередкованого кредитування комерційних компаній.

Державна аудиторська служба України за 10 місяців поточного року в рамках проведення операційного аудиту найбільших державних компаній виявила понад 500 фактів неефективного витрачання державних ресурсів. Загальна суму — 649,1 млн грн. Мінекономрозвитку вирішило збитки ТОП-100 держкомпаній — 53 мільярди за рік. Як повідомили в прес-службі відомства, перевірку пройшли 28 держхолдингів і 14 їхніх підрозділів. Найчастіше, за даними Госаудитслужбы, порушення стосувалися процедур закупівель, а також спроб опосередкованого кредитування комерційних компаній. «Встановлені факти, коли в бухгалтерському обліку підприємств враховувалися багатомільйонні суми дебіторської заборгованості з ознаками безнадії. При цьому така заборгованість вважалася активом державного підприємства, що насправді спотворює достовірність фінансового стану підприємства», — повідомили в Госаудитслужбе. У відомстві також нагадали, що операційний аудит проводиться на постійній основі і є елементом контролю та превентивних заходів, спрямованих на усунення фінансових порушень. Як повідомляв УНІАН, Кабінет міністрів України в листопаді 2015 року своєю постановою дав старт створенню Державної аудиторської служби на базі реорганізованої Державної фінансової інспекції – одного з ключових органів перевірки фінансової діяльності державних підприємств. За результатами аналізу держзакупівель в 2015 році Держфінінспекція попередила порушення у цій сфері на загальну суму 2,7 млрд грн.

Джерело: http://economics.unian.net/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали