Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Акцизні накладні на паливо cкладатимуть на всі операції по реалізації пального

Редакція

08.09.2016 363 0 1

Акцизні накладні на паливо становитимуть на всі операції по реалізації пального, дане правило Державна фіскальна служба ввела досить давно, проте не всі заправники його дотримуються.

Реалізація пального для цілей гл. VI ПОДАТКОВИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ - будь-які операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення (в тому числі передача на комісійну / довірчу реалізацію), поруки, інших господарських і цивільно-правових договорів або за рішенням суду, іншого компетентного державного органу або органу місцевого самоврядування за плату (компенсацію) або без такої, що передбачають перехід права власності або права розпорядження, а також передачу (відпустка, відвантаження) пального на підставі договорів про виробництво із сировини замовника. Не вважаються реалізацією палива операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів зберігання (абзац другий п 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 ПОДАТКОВИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ ).

Пунктом 27 розд. IV Порядку електронного адміністрування реалізації пального, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 р № 113, зокрема встановлено, що ДФС веде автоматичний облік за допомогою системи електронного адміністрування реалізації палива в розрізі платників податків:

- обсягів палива, що містяться в виданих та отриманих акцизних накладних та / або розрахунків коригування до акцизних накладних, зареєстрованих в Еран за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД;

- обсягів палива в розрізі кодів згідно з УКТЗЕД, виробленого на митній території України або ввезеного на митну територію України, з яких сплачено акцизний податок.

Згідно п. 231.1 ст. 231 ПКУ платник податку при реалізації палива зобов'язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії УКТ ЗЕД реалізованого палива та зареєструвати в Еран з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, підпису уповноваженої платником особи, відзначають у відомстві.

Платник податків зобов'язаний скласти акцизну накладну на обсяги пального, втраченого, як в межах, так і понад встановлені норми втрат, зіпсованого, знищеного, включаючи випадки внаслідок аварії, пожежі, повені, інших форс-мажорних обставин або з іншої причини, пов'язаної з природним результатом, а також внаслідок випаровування в процесі виробництва, обробки, переробки, зберігання або транспортування такого пального.

Відповідно до абзацу четвертого п. 8 Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку палива, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 25.02.2016 р № 218 (далі - Порядок № 218), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17.03.2016 р № 405/28535, обов'язкові реквізити акцизної накладної, що ідентифікують одержувача пального, визначені п. «Г» і п.п. «Г» п 231.1 ст. 231 ПКУ (код за ЄДРПОУ (для юридичних осіб) або реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб), повне або скорочене найменування юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку), не вказуються при складанні акцизної накладної у разі:

- реалізації одержувачам, які не є платниками акцизного податку з реалізації палива (кінцевим споживачам та суб'єктам господарювання, які відсутні в Реєстрі платників акцизного податку);

- відвантаження палива на умовах, встановлених ст. 229 ПКУ;

- відвантаження палива з метою власного споживання;

- втрати палива як в межах, так і понад встановлені норми втрат, псування, знищення горючого, включаючи випадки внаслідок аварії, пожежі, повені, інших форс-мажорних обставин або з іншої причини, пов'язаної з природним результатом, а також внаслідок випаровування в процесі виробництва , обробки, переробки, зберігання або транспортування такого пального.

Операції з підакцизними товарами, які не підлягають оподаткуванню і звільнених від оподаткування, визначені пп. 213.2 і 213.3 ст. 213 ПКУ.

Отже, платник акцизного податку - особа, яка реалізує паливо, має становити акцизні накладні на всі операції з реалізації палива, в тому числі на ті, які не підлягають оподаткуванню або звільнення від оподаткування акцизним податком.

Джерело: http://hyser.com.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали