Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

8 пільг і виплат учасникам АТО (повний перелік)

06.06.2018


Стаття для українців, які побували в зоні бойових дій, які задаються питанням, які пільги і виплати покладені учасникам АТО.

Комунальні пільги для учасників АТО

Для отримання допомоги на оплату комунальних послуг, ветерану АТО потрібно подати такі документи за місцем прописки:

1. Заява на оформлення пільг.

2. Український паспорт та його копію.

3. Посвідчення учасника АТО і його копію.

4. Документ про кількість членів сім'ї, зареєстрованих на одній житлоплощі (довідка А1).

5. ІПН і його копію.

6. Документ, що підтверджує право власності на житлоплощу і техпаспорт.

7. Квитанції оплати комунальних послуг.

Фонд соцзахисту, розглянувши заяву, повинен обробити інформацію і внести дані до Єдиної бази даних претендентів на пільги на комунальні послуги.

Потім пільговик отримує довідку, яка дає право на зниження комунальних тарифів.

Звернемо увагу, що копію виданої довідки потрібно зареєструвати у всіх обслуговуючих установах. Соцфонди не працює безпосередньо з іншими організаціями, тому учаснику АТО необхідно самостійно відвідати всі інстанції.

Пільга на оплату зв'язку для ветеранів АТО

Уряд гарантує 80% пільгу на послуги домашнього (стаціонарного) телефонного зв'язку для атошніков. Учасники бойових дій мають право претендувати на першочергове обслуговування з питань домашньої телефонного зв'язку. Оплата, яка пов'язана з установкою квартирного телефону, для учасників АТО зменшена на 50%. Щомісячна абонентська плата також знижена на 50%.

Для отримання вищевказаної допомоги досить пред'явити посвідчення учасника бойових дій і написати заяву.

Транспортні пільги і компенсація бензину

Учасникам АТО гарантується право на безкоштовний проїзд в наступних видах міського транспорту: маршрутках, трамваях, метро, тролейбусах.

Щорічно захисник України може скористатися безкоштовним проїздом (туди і назад) на залізничному, автомобільному або авіаційному транспорті.

Інваліди війни, у якого є особистий автомобіль, отримує компенсацію своїх витрат на бензин (до 50 літрів на місяць).

Пільга в навчанні для учасників АТО та їхніх дітей

Дітям учасників військових дій в Донбасі пропонується отримати безкоштовно середню технічну або вищу освіту (закон №6298).

Пільгою можуть скористатися:

  • учасники бойових дій, небезпечних акцій протесту і збройних конфліктів;
  • діти військових, які брали участь в антитерористичній операції;
  • діти, чиї батьки загинули в ході бойових дій в Донбасі;
  • діти, які отримали державний статус переселенців.

Діти, до 23-х років, мають наступну допомогу:

  • соціальну стипендію у всіх навчальних закладах України;
  • безкоштовні підручники та інші матеріали;
  • безкоштовне проживання в гуртожитку.

Відзначимо, що українська влада не передбачили окремих пільг для дошкільнят. Проте, згідно із законодавством, діти учасників АТО зараховуються в дитячі сади позачергово.

Учасники АТО з інвалідністю

Ветерани отримали інвалідність під час бойових дій отримують одноразову допомогу. Його розмір залежить від групи інвалідності:

Інвалідам 1 групи - в 400-кратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня року, в якому було встановлено інвалідність.

Інвалідам 2 групи - в 300-кратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня року, в якому було встановлено інвалідність.

Інвалідам 3 групи - в 250-кратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня року, в якому було встановлено інвалідність.

Медичні пільги для учасників АТО

Військовослужбовці, які отримали поранення під час бойових дій мають право на безкоштовне медичне лікування і обслуговування.

Законом передбачено, що після закінчення основного курсу лікування ветерани антитерористичної операції можуть пройти безкоштовний оздоровчий і профілактичний курс в санаторії.

Важливе зауваження: відмовившись від оздоровчого лікування в санаторії, пільговик може отримати грошову компенсацію. Для цього потрібно звернутися до Управління соціального захисту і написати заяву.

Пільгове протезування для учасників АТО

Пільговики АТО, які отримали інвалідність внаслідок антитерористичної операції в Донбасі, мають право отримати протези для подальшої повноцінної соціалізації. Оплата протезування здійснюється урядом щорічно, але операції проводяться в порядку черги.

Пенсії для учасників АТО

Українці, які отримали статус учасників бойових дій і інвалідів війни, мають право на такі пільги при призначенні пенсії:

  • дострокова пенсія при досягненні віку: 55 років - для чоловіків і 50 років - для жінок;
  • для виходу на пенсію достроково чоловік зобов'язаний мати не менше 25 років страхового стажу, жінка - не менше 20 років.

Для призначення дострокової пенсії військовому пільговику необхідно подати документи (заяву, паспорт; документи, що підтверджують наявність стажу, довідка про заробітну плату, посвідчення учасника бойових дій) в управління Пенсійного фонду (за пропискою або місцем проживання).

http://fdlx.com

Коментарі до матеріалу
Всього коментарів 8
Відсортовано:
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
20.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято Закон щодо поновлення перебігу позовної давності Мінфін оприлюднив проєкти професійних стандартів «Головний бухгалтер бюджетної установи» та «Бухгалтер бюджетної установи» ДПС відповідає на актуальні запитання платників податкі...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
05.03.2025
Опубліковано постанову КМУ, якою спрощено процедуру бронювання військовозобов’язаних
Більше за темою: Бронювання працівників: покрокові дії Анулювання бронювання військовозобов’язаних: підстави та умови Звітність із військового обліку та бронювання 5 лютого на сайті Кабміну опубліковано постанову від 28.02.2025 № 233, якою внесено зміни до порядку бронювання війсь...
Нове
23.05.2025
Виключати з реєстру відомості про підсанкційного бенефіціара не можна – Верховний Суд
Верховний Суд висловив позицію стосовно того, що державний реєстратор повинен відмовити у проведенні реєстраційної дії щодо зміни кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи з підсанкційної особи на іншу, якщо новий кінцевий бенефіціарний власник юридичної особи вже зареєстрований за законодав...
23.05.2025
Штраф за відсутність документів у рейсових автобусах: що вирішив суд
Постанова про накладення адміністративно-господарського штрафу визнана правомірною. Сума штрафних санкцій склала 34 000 грн. Укртрансбезпека інформує про судову практику Верховного Суду у справах щодо оскарження штрафів за порушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті. Суть справи Під час...
23.05.2025
Боротьба з легалізацією коштів: викрито мережу з оборотом 764 млн грн
Завершено досудове розслідування щодо керівників великих мереж роздрібної торгівлі, які надавали послуги з ухилення від сплати податків та легалізації коштів, одержаних злочинним шляхом. Детективи Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України завершили досудове розслідування щод...
Кращі матеріали