7 помилок, які впливають на інвестпривабливість українського бізнесу
19.01.2016 199 0 0
Роберт Бассілі - інвестор і співзасновник компанії Green Bee Asset Management - про проблеми підприємців і основні помилки при пошуку інвесторів
1. В Україні надто мало уваги приділяється управлінню і багато ідеям
Українські бізнесмени роблять великий акцент на своїх винаходах чи ідеях. Сама по собі ідея марна, необхідно зосередитися на співробітниках, які будуть приносити прибуток для розрахунків з інвесторами, або забезпечити стратегію виходу венчурних капіталістів або бізнес-ангелів зі складу підприємств. Багато компаній-новачків ігнорують другу частину рівняння, що може поставити хрест на пошуку коштів для розвитку бізнесу.
2. Величезна проблема українських підприємців - це непродуманий бізнес-план
Кожен бізнесмен повинен усвідомлювати, що український ринок і бізнес-середи мінливі й нестабільні, тому розробка бізнес-плану необхідно, щоб показати неточності в ході ведення бізнесу. Іноземні інвестори чудово розуміють нестабільність українського ринку, і хочуть побачити цей факт відображеним у бізнес-плані.
Немає нічого гіршого, ніж йти на зустріч, яка передбачає укладення контракту, з непідготовленими відповідями на питання про нестабільність або невідомих факторах ризику. Якщо ви не витратили час і сили на складання повного бізнес-плану, який складається з чіткого опису вашої діяльності, фінансових перспектив та аналізу конкурентного ринку, люди з грошима не будуть витрачати свій час на розгляд ваших пропозицій!
3. Бізнес не вимагає значних фінансових коштів
Українські бізнесмени запитують менше інвестицій, ніж необхідно, в основному через брак досвіду, і не розуміють, що вони повинні підраховувати свої потреби в отриманні кредитів / інвестицій виходячи з самих песимістичних сценаріїв, а не райдужних прогнозів.
4. Неможливість укласти належні правові договори
Ймовірно, це більш важливий момент, ніж укладення шлюбного контракту для майбутнього подружжя зі значним особистим статком. Будь-який кредитор або інвестор зрештою потребують свої гроші назад, і правовий документ, що передбачає всі деталі від умов до термінів, допоможе уникнути непорозумінь.
5. Неефективність системи управління грошовими потоками
Багато власників компаній витрачають свій стартовий капітал занадто швидко і їм не вдається вчасно досягти позитивного фінансового результату. Деякі причинні фактори, такі як прострочені поставки продукції та економічний спад, непідвладні контролю, але очевидно, що керівництво компанії несе відповідальність за все, в тому числі за зайві витрати і надмірно оптимістичні прогнози по видатках / доходам. Інвестори не вітають такого роду менеджмент. І якщо вони перекриють джерело інвестування, весь ваш наполеглива праця виявиться абсолютно марним.
6. Багато бізнесменів в Україні не розуміють фактичної вартості проектів / активів, і як позиціонувати проектний актив в плані оцінки для інвесторів
Є багато інвесторів, які приберегли кошти в очікуванні проектного фінансування, але ризик / ефективність інвестицій повинен відповідати ринковим вимогам і їх власним
7. Ще одна проблема - це відсутність відповідальності за гроші інвесторів
Це цілком характерно для українських підприємців, які просто беруть гроші, але не готові нести відповідальність і зобов'язання за управління грішми та інвестиціями капіталовкладників.
Крім того, часто зустрічається таке явище, як неповне розуміння статусу інвесторів і їх критеріїв, якщо фонд інвестує на «пасивний» або першої стадії (серія А), він не планує здійснювати ангел-інвестування.
Джерело: businesslife.today
Коментарі до матеріалу