Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

6 порад, як купити готовий бізнес

Редакція

17.05.2016 286 0 0

Лише 20 відсотків бізнесменів продають бізнес через те, що він набрид чи змінилися інтереси. У решті випадків власну справу збувають через проблеми.

Зазвичай після купівлі проблемного бізнесу новий власник не лише не може налагодити всі справи, а ще й залазить у борги.

Кому належить приміщення

Найчастіше в Україні перепродують дрібний бізнес — перукарні, майстерню ремонту взуття, автомийку тощо.

В першу чергу слід дізнатися, орендує власник приміщення чи ні. Всі найпопулярніші у нас бізнеси прив'язані до клієнтів одного району та до певного приміщення. Ідентичні перукарні можуть приносити різний прибуток при розміщенні на сусідніх вулицях. Десь оренда буде дорожча, а кудись людям буде не так зручно йти.

Серед причин продажу бізнесу може бути підняття орендної плати власником приміщення. Або борги за комунальні послуги.

У деяких автомийках і шиномонтажах заборгованість за електроенергію може сягати кількох десятків тисяч гривень. Як тільки власнику стали погрожувати, що відключать електрику, він вирішив спекатися бізнесу. Тому варто перевіряти всі платіжки. Навіть якщо зі сторони це виглядає дріб'язково.

Може таке бути, що приміщення перебуває у власності родичів господаря, з якими він ніби то полаявся.

У такому разі краще такий бізнес не купувати. Колишні власники можуть вдаватися до різноманітних шахрайських схем.

Чи все добре з документами

Перевіряють, чи відповідає вид діяльності бізнесу заявленому в документах. Поширеною проблемою є те, що свідоцтво на заняття справою оформлено на один вид діяльності, а власник займається іншим.

У такому разі виникає потреба перереєстровувати підприємство. А це доволі недешевий трудомісткий процес. Мало того, за таке порушення на підприємстві може числитись вже кілька штрафів.

У бізнесі з приготування їжі нерідко виникають проблеми із дотриманням вимог пожежної безпеки та санітарії. Через це на підприємстві також можуть "висіти" штрафи.

Кількість власників

У бізнеса може бути 2 і більше власників. Найбільш надійно купувати справу в однієї людини.

Зазвичай частину бізнесу продають через сварку співвласників. Буває таке, що один співвласник допомагав діставати якісь розхідні матеріали для роботи другого. Потім відмовився це робити і другий продає бізнес, бо це стало невигідно.

Ще важливо з'ясувати, чим займався власник

Якщо має помічників, які повністю витягують організаційну роботу, то це добре. Якщо ж сам працює і завгоспом, і робітником, і бухгалтером, то це мінус. Це означає, що багато речей зав'язано на його особистих контактах і стосунках із іншими людьми. Не факт, що вам вдасться так вдало з усіма співпрацювати, як йому.

Докладніше дивись за посиланням: http://znaj.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали