Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

5 найбільших бульбашок на ринку прямо зараз

Редакція

29.09.2017 356 0 0

Бульбашки на ринку - явище не нове. Вони були ще під час голландських тюльпанів, але тільки недавно цей термін увійшов в лексикон інвесторів.

Можливо, це пов'язано з тим, що останнім часом на ринках стало утворюватися все більше бульбашок.

У 2000 р був бульбашка доткомів. У 2007 р - міхур на ринку нерухомості. У 2017 р бульбашки практично всюди.

Спостерігаються бульбашки відразу на декількох ринках, і нижче ми про них розповімо.

Нерухомість

Бульбашки на ринку нерухомості спостерігаються по всьому світу - Канада, Австралія, Швеція, Гонконг, Китай, американська Каліфорнія.

Так, з 2010 р ціни на житло в Каліфорнії виросли на 69%. Ціни на житло в Канаді виросли ще більше - на 1040% за аналогічний період.

Чому з'являються такі бульбашки? По-перше, надмірно м'яка монетарна політика, яка також стала причиною утворення міхура біткоіни.

Що стане каталізатором, коли бульбашка лусне? Як правило, немає якогось одного каталізатора. Просто ціни на будинки стає надмірно високими.

Досить кумедно спостерігати за тим, як десять років по тому формується ще один міхур на ринку нерухомості після того, який вже глибоко шокував весь світ.

Криптовалюта

Напевно, немає такої людини, яка не чула б про божевілля, яке твориться навколо криптовалюти, таких як біткоін, ефір та інші.

Ефір в цьому році виріс майже на 3 600%. З біткоіном все простіше: зростання цієї криптовалюти склало всього 343% за рік.

Альтернативні валюти з'являються то тут, то там, ви постійно чуєте про ICO нових криптовалют. Ці ICO в перший же день продажів роблять людей багатими.

Коли люди отримують гроші просто так, це говорить про те, що кінець близький. І це нагадує про божевілля, яке творилося навколо IPO в 1999 р.

Криптовалюта - це міхур, тому що люди роблять гроші за рахунок свого інтелекту або працьовитості, а це одна з ознак міхура.

Акції

Складно не прийти в захват від компаній, які генерують грошові потоки.

Саме тому акції таких компаній ростуть, перш за все мова йде про так званої п'ятірці FAANG: Facebook, Amazon, Apple, Netflix і Google.

На ці п'ять компаній припадає понад 30% зростання ринкової капіталізації компаній, що входять в S & P 500, в 2017 р

Однак деякі експерти вважають, що не варто вкладати в акції цих компаній.

Незважаючи на те що ці компанії, згідно загальній думці, змінюють світ, незважаючи на те, що протягом якогось періоду вони будуть приносити прибуток, експерти впевнені, що акції цих компаній переоцінено.

Пузир на ринку кредитування

Корпоративні облігації, особливо з високою прибутковістю і особливо європейський облігації з високою прибутковістю, також є міхуром.

Світові центральні банки намагаються координувати жорсткість монетарної політики, а агресивне посилювання може привести до фінансового краху.

Ряд експертів вважають, що корпоративні кредити знаходяться на межі краху.

Індекси

Це ще один важливий міхур. В період 2006-2008 рр. сировину розглядалося як новий клас активів, не пов'язаний ні з чим іншим.

Проблема була в тому, що всі сировинні товари були позначені єдиним маркером - сировина. Проте процеси, які впливають на вартість кукурудзи і нафти, відрізняються.

Однак це ігнорувалося, і вся сировина росло в ціні, грошові потоки росли, хоча це не мало сенсу.

Інвестори вважали, що інвестиції в сировину увійшли в нову парадигму.

Однак потім пішла світова рецесія, грошові потоки скоротилися, а ціни на більшу частину сировини впали.

Тому багатьом інвесторам довелося переглянути свої погляди. Аналітики вважають, що в найближчому майбутньому аналогічні процеси будуть відбуватися і з іншими індексами.

Інвестори в якийсь момент перестануть дивитися на акції та облігації як на єдиний клас, а повернуться до того, щоб розглядати окремі акції і облігації.

В цілому аналітики вважають, що існує ряд важливих ознак, що вказують на наявність бульбашок на ринку:

- жорсткі умови кредитування,

- низька волатильність,

- FAANG,

- загальний спокій,

- багато інших ознак, на які мало хто звертає увагу.

Джерело: https://bin.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали