Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

3 способи забезпечити собі додаткову пенсію

Редакція

26.05.2016 268 0 0

Дефіцит Пенсійного фонду цього року склав 145 млрд грн. Ймовірно, що з таким великим дефіцитом уряд навряд чи збільшуватиме пенсії, тому про них варто дбати кожному заздалегідь.

Збирання коштів у іноземній валюті

Можна щомісяця із кожної зарплати купувати іноземну валюту — долари та євро. Якщо падатиме євро, ростиме долар і навпаки. Відносно нашої національної валюти іноземні гроші завжди ставатимуть дорожчими.

Цей спосіб найбільш надійний з тієї точки зору, що всі заощадження ліквідні. Їх в будь-який день можна перерахувати або витратити. Ви ні від кого не залежите — ні від банківських клерків, ні від сумнівних угод, ні від страхових компаній.

Однак, існує рід недоліків у такого способу відкладання на старість.

По-перше, порівняно невелика капіталізація. Справа в тому, що знецінюється не тільки гривня, а й долар і євро. Цього ніяк не уникнути. По-друге, у багатьох виникає спокуса купити щось за відкладені на пенсію гроші — авто, новий телевізор, дачу тощо. По-третє, тримати вдома велику суму небезпечно. Її можуть вкрасти.

Депозит у банку

Банківський депозит варто відкривати у трьох валютах — гривні й двох іноземних. Це зменшить можливі втрати при девальвації однієї із грошових одиниць.

Середня річна прибутковість від таких вкладів буде близько 25 відсотків. Якщо відкладати в місяць по 1 тисячі гривень, то через 10 років у місяць матимете 2 тисячі гривень лише відсотками.

Банківський депозит дає можливість вкладати кошти будь-коли, різними сумами. А у разі банкрутства фінустанови, все поверне Фонд гарантування вкладів.

Головне, вкладати ці кошти в різні банки так, щоб сума у кожному була не більшою, ніж 200 тисяч гривен.

Недоліком такого збирання на старість є те, що існує ймовірність, що великі депозити оподаткують або ж затримуватимуть їхню видачу. Особливо це стосується накопичень у іноземній валюті.

Накопичуване страхування

Компанії із накопичувального страхування працюють в Україні вже близько 10 років. Це переважно міжнародні установи із хорошою репутацією. Вони гарантують повернення вкладу навіть у тому випадку, якщо валюта інвестицій зникне.

Щомісяця в таку компанію вносять близько 4-6 тисяч гривень. Якщо до 50 років із вами нічого не трапиться — не буде серйозної хвороби, травми чи загибелі, то всі гроші віддадуть із великим доходом. Він становитиме близько 20 відсотків річних.

Мінімальний термін відкриття страхування — 10 років.

Навіть при мінімальних платежах після 10 років вкладу, можна мати ще років із 15 пенсію в розмірі 14-17 тисяч гривень.

Джерело: http://znaj.ua/news/economics/45955/4...

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали