Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

3 поради для українського АПК

Редакція

02.03.2017 81 0 0

Всесвітньо відомий економіст, професор технологій управління та стратегій розвитку Талліннського технічного університету Естонії Ерік Райнерт озвучив свої поради українському агросектору під час київського міжнародного економічного форуму.

Перша порада Еріка Райнерта – в діалозі з ЄС не чекайте з моря погоди.

    Не чекайте, щоб ЄС збільшив вам квоту на томатний сік ще на пару десятків тон. Краще розлийте цей сік у банки та продайте у Саудівську Аравію абощо. Досить продавати пшеницю в Італію та купувати у них спагеті в рази дорожче. Організуйте виробництво у себе.

Друга стосується залучення кадрів в агросектор. Тут він порівняв Україну післявоєнною Німеччиною.

    Для агросектору потрібно в 10 разів менше населення, ніж для індустріальної країни. Саме це змусило союзників відмовитись від реалізації «Плана Моргентау», який передбачав перетворення післявоєнної Німеччини на сільськогосподарську країну без промисловості. Адже при цьому треба було кудись діти 25 млн німців, якім не було б місця в такій країні. Тому врешті було реалізовано план реіндустріалізації, який запропонував Маршалл. І цей план на певний час відмінив вільну торгівлю. Постає питання – чому ЄС сьогодні фактично реалізує «План Моргентау» для України?.

Третя - між агросектором та промисловістю в Україні треба досягти синергії, радить економіст.

    Голод буває тільки в тих країнах, які спеціалізуються на сільському господарстві. У державах Західної Європи і США лише 3% населення зайняті в сільському господарстві та повністю забезпечують потреби своїх країн і навіть торгують. При цьому субсидії та протекція держави зберігаються за цими галузями і в розвинених країнах. Дуже важливо. Чим обробленішим буде ваш сільськогосподарський продукт, тим краще ви захищені. Свого часу таким шляхом пішла Австралія. Маючи переважно сільськогосподарську економічну орієнтацію, австралійці розвивають неконкурентний порівняно із США чи Європою сектор промисловості. Він створює інновації, необхідні для розвитку сільського господарства. Без промисловості сільське господарство деградує.

Джерело: https://agropolit.com/news/3784-erik-...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали