11 країн, які дають дозвіл на проживання при покупці нерухомості
06.05.2016 2735 0 0
Необхідність отримувати нову візу - процес не те, щоб напружений, але не найприємніший.
Як було б здорово мати безвізовий в'їзд! Але отримати таку можливість може не кожен. Один з варіантів - досить витратний, але працює напевно - отримання посвідки на проживання (ПНП) при вкладенні коштів за кордоном. Розглянемо, які країни надають ПНП при купівлі нерухомого майна.
У багатьох країнах діє програма надання посвідки на проживання (ПНП) або громадянства для іноземців, які купили нерухомість не дешевше певної суми або вклали цю суму в інші активи.
Вид на проживання - це документ, який підтверджує, що інoстранному гpaждaніну дозволяється постійно проживати на території держави, яка видaла ПНП. З видом на проживання мoжнo в'їжджати і виїжджати з країни, а також перебувати на її території досить тривалий час.
Важливо! У багатьох країнах ПНП видається без права на роботу, або необхідною умовою для отримання посвідки на тимчасове проживання є постійне перебування на території країни протягом фіксованого терміну або отримання дозволу на роботу.
Іспанія
Іспанське законодавство містить норму про підтримку підприємців. Закон прийнятий недавно. Він передбачає надання посвідки на проживання в країні (ПНП) при інвестиціях в комерційну нерухомість на суму від 500 тисяч євро. Не важливо, чи йде мова про разову операцію або декількох покупках. Покупки, вчинені до затвердження змін до законодавства, теж вважаються. Це означає, якщо у вас вже є нерухомість в Іспанії, ви можете - якщо дозволяють ресурси - докупити квадратних метрів до потрібної суми.
Також інвестори можуть оформити ПНП, купивши oблігаціі на сyммy від 2 млн євро або вклавши в статутний капітал місцевої компанії не менше 1 млн.
Іспанська ПНП дає право вільного переміщення по Євросоюзу протягом двох років, після першого продовження термін дії збільшується до чотирьох.
Латвія
Для отримання п'ятирічного права ПНП іноземцю необхідно інвестувати як мінімум 143 тисяч євро в нерухомість на території Риги або прилеглого регіону або ж 71,5 тисяч євро в житло в інших муніципальних утвореннях країни.
Після отримання ПНП інвестору (власнику нерухомого майна) доведеться щорічно підтверджувати свої права на заявлене майно. Через п'ять років інвестор отримає право на оформлення постійного виду на проживання.
Латвійський ПНП дає можливість вільного переміщення в 25 країнах Шенгену, т.к Латвія член Євросоюзу.
Чехія
У 2011 році в Чехії дозволено короткострокове проживання для іноземних громадян, які мають нерухомість на території Чехії (нехай навіть це маленька однокімнатна квартирка за 40 тисяч євро), або планують придбати власність в цій країні. Поправка в законі по еміграції, для іноземних громадян в Чехії доданий пункт про видачу мультивізи через підтверджуючі документи на власність, куплену в Чехії. Це, звичайно, не вид на проживання. Але і не звичайна туристична віза.
Відповідно до чинного законодавства довгострокову візу надалі можна продовжити безпосередньо в Чехії на термін до двох років. При цьому в паспорт вклеюється вже не віза, а дозвіл до проживання (Povolení k pobytu). Після 5 років проживання в Чехії іноземці можуть звернутися в поліцію у справах іноземців за видачею постійного виду на проживання.
Болгарія
Дозволом на проживання (ВНЖ) в Болгарії називається статус «Тривале перебування». Статус дає право перебування в республіці на термін до одного року. Іноземцю для отримання посвідки на проживання в країні необхідно купити нерухомості на 300 тисяч євро, причому не важливо - житлової або комерційної.
Підприємцю достатньо вкласти 125 тисяч євро до статуту болгарської компанії, що забезпечує хоча б 5 робочих місць в неблагополучних районах країни.
ПНП в Болгарії продовжується щорічно. П'ятикратне отримання ПНП дає право іноземцю звернутися за дозволом на довгострокове перебування в країні - на 5 років.
Греція
Греція видає покупцям нерухомості п'ятирічний вид на проживання. Вартість володіння повинна бути не менше 250 тисяч євро. Право отримання ВНЖ поширюється на сім'ю інвестора.
Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://protokol.com.ua/
Коментарі до матеріалу