Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

10 кроків, щоб уникнути заборгованості з відшкодування ПДВ

23.10.2019 130 0 0

Сума заборгованості з бюджетного відшкодування ПДВ може до кінця року вирости на 20-40 млрд грн. Про це йшлося під час круглого столу «Перспективи експортерів і бюджетне відшкодування ПДВ». Фахівці визначили 10 кроків для запобігання заборгованості з бюджетного відшкодування ПДВ:

Не допускати необдуманих кроків у сфері податкової політики. В умовах, коли зовнішні ринки несприятливі для українських експортерів, держава не повинна погіршувати їх конкурентні позиції своїми податковими ініціативами.

Продовжити практику відсутності затримок, особливо довгострокових, відшкодування законного ПДВ. Затримки безпосередньо впливають на здатність експортерів безперебійно функціонувати і призводять до цілого ряду негативних наслідків.

Забезпечити деклароване «сервісне» ставлення податкових органів до платників.

Не допускати законодавчі ініціативи щодо зміни правил оподаткування збиткового експорту, ініціативи, що стосуються курсових різниць, обмежень на облік відсотків за кредитами.

Керуватися директивами ЄС при зміні податкової політики. Україна підписала угоду про асоціацію з ЄС. Держава взяла на себе зобов'язання наблизити гармонізувати своє законодавство з ПДВ з директивами по ПДВ Європейського Союзу.

Прийняти до уваги ризики, які несе зниження сум судового збору (Законопроект 1209). Істотне зниження судового збору відкриє можливість для істотного збільшення кількості податкових спорів.

Розширити лінійку продуктів, на які поширюється право на відшкодування ПДВ при експорті. Особливо це стосується аграрної галузі, в якій зараз не вся продукція передбачає відшкодування ПДВ при експорті.

Підвищити прозорість інформації про залишки коштів, що підлягають відшкодуванню, поліпшити систему обліку даних і підвищити прозорість саме аналітичних даних, а не синтетичних, які виносяться в публічну сферу.

Підвищити дисципліну по виконанню судових рішень Державною податковою службою. Оскільки є окремі випадки невиконання рішень.

Врахувати необхідність окремого розгляду і докази «безтоварності» кожної конкретних операцій, в зв'язку з тим, що поняття фіктивного підприємства виключено з кримінального законодавства (ст. 205 Кримінального кодексу), і таким чином, угоди не можуть визнаватися фіктивними тільки на підставі претензій до діяльності підприємства контрагента.

agri-gator.com.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали