10 міфів про законопроект щодо регульованих ринків і деривативів № 3498
30.06.2016 234 0 0
Міф №1. Закон призведе до закриття фондових бірж
Закон вводить термін «оператор ринку капіталу» натомість терміну «фондова біржа», але суть біржової діяльності не змінюється. Вид професійної діяльності «організація торгівлі на фондовому ринку» розширюється на 4 нові підвиди залежно від фінансового інструменту. Перехід до термінології директив ЄС не потребуватиме переліцензування. Фондові біржі продовжать торгувати тими ж інструментами, якими вони торгували до прийняття Закону.
Міф №2. Закон закладає принципи, які не використовуються в цивілізованих країнах
Норми закону розроблені на підставі останніх законодавчих змін в Європі, євродирективи MiFID II, регламентів MiFIR та EMIR, принципів IOSCO, в частині регулювання та нагляду за ринками товарних деривативів, а також рекомендацій ISDA.
Міф №3. Директиви для імплементації обираються не системно, вибірково
В рамках підписаної Україною Угоди про асоціацію з ЄС та Угоди про вільну торгівлю потрібно імплементувати близько 50 евродиректив в сфері регульованих ринків. Спочатку до законодавства мають бути закладені базові терміни та визначення, а потім описані деталі окремих процесів. В Україні навіть базові визначення відрізняються від європейських, оскільки ринок розвивався ізольовано протягом 20 років.
Міф №4. Закон створює можливості для корупції, відсутня відповідальність Комісії
Законом прямо передбачена відповідальність Комісії та її фахівців за шкоду, яка може буде заподіяна рішеннями, діями або бездіяльністю регулятора. Крім того, Закон встановлює відповідальність за неправомірне розкриття інформації. Законом вводиться Кодекс етики НКЦПФР.
Міф №5. Передача функції Мінюсту по реєстрації актів зробить Комісіюнеконтрольованою
Відмова від реєстрації регуляторних актів загальної дії не зробить Комісію не контрольованою. За законом Комісія нестиме повну відповідальність за наслідки своїх рішень.
Докладніше дивись за посиланням: http://www.nssmc.gov.ua/
Коментарі до матеріалу