Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

10 кращих і 10 найгірших країн для ведення бізнесу

19.01.2017

Якщо ви шукайте країну для початку або розширення бізнесу, то цей рейтинг підкаже вам, яким країнам варто придивитися, а від яких слід триматися подалі.

ТОП-10 найкращих країн для бізнесменів

1. Швеція

ВВП: 493 млрд доларів

Рівень податкового тягаря: 27

Рівень інноваційності: 6

Рівень фінансової свободи: 4

Рівень бюрократії: 14

Одна з найбагатших країн Європи пропонує бізнесменам чудові можливості.

Головна перевага Швеції полягає в повному дотриманні прав та свобод підприємців. Відкрити свій бізнес в Швеції можна буквально за пару годин! Саме стільки часу займає процедура реєстрації компанії. Для того, щоб оформити свій бізнес, навіть не треба було подавати документи у різні установи. Все можна оформити через інтернет.

Прозорість і відкритість системи державного управління також надає велику допомогу бізнесу. Будь-який резидент-бізнесмен може отримати докладну статистичну та аналітичну інформацію по всіх секторах економіки країни. Всю цю інформацію бізнесменам надають з допомогою простої електронної розсилки.

2. Нова Зеландія

Рівень податкового тягаря: 11

Рівень інноваційності: 23

Рівень фінансової свободи: 2

Рівень бюрократії: 1

Нова Зеландія протягом останніх років міцно утримує звання однієї з найбільш безпечних країн світу для інвестування і ведення бізнесу. У державному секторі практично відсутня корупційна складова, а рівень бюрократії в країні – найнижчий у світі.

Крім того, Нова Зеландія може похвалитися надійною банківською системою і високим рівнем захисту інвесторів. В її користь говорять також стабільна економіка та близькість до азіатських фінансових центрів.

3. Гонконг

ВВП: 310 млрд доларів

Рівень податкового тягаря: 3

Рівень інноваційності: 27

 Рівень фінансової свободи: 41

Рівень бюрократії: 3

Гонконг приваблює бізнесменів завдяки політиці вільного ринку і низькими ставками з корпоративних податків. Тут немає податків на приріст капіталу і дивіденди. Близькість до Китаю дозволяє розглядати Гонконг як відмінну базу для побудови економічних відносин з Піднебесної.

Хоча в Гонконгу існує цілий ряд податкових послаблень, цю територію не вважають офшором. Завдяки цьому контролюючі органи більшості країн світу досить лояльно відносяться до фінансових переказів в Гонконг.

4. Ірландія

ВВП: 238 млрд доларів

 Рівень податкового тягаря: 5

Рівень інноваційності: 19

Рівень фінансової свободи: 6

В останні кілька років Ірландія регулярно займає топ-позиції в рейтингу кращих країн для ведення бізнесу. Приміром, у 2013 році Forbes поставив її на перше місце. Привабливість Ірландії для бізнесменів можна пояснити великою кількістю кваліфікованих молодих фахівців, невисоким рівнем заробітної плати і м'якою системою оподаткування. Тут діє дуже низький за європейськими мірками корпоративний податок.

Ірландії підписала угоди про уникнення подвійного оподаткування приблизно з 70 країнами. За критерієм ефективності інвестицій Ірландію вважають найкращою країною в Західній Європі.

5. Великобританія

ВВП: 2,8 трлн доларів

Рівень податкового тягаря: 10

Рівень інноваційності: 13

Рівень фінансової свободи: 81

Рівень бюрократії: 15

Великобританія не проводить відмінностей між місцевими та іноземними бізнесменами, якщо говорити про діяльність приватних компаній. У країні діє проста і зрозуміла система оподаткування. Зокрема, корпорації з оборотом понад 1,5 млн фунтів платять податок у розмірі 28%, а компанії з оборотом до 300 тис. фунтів – 20%.

Також Великобританія відкриває великі можливості в плані використання суміжних юрисдикцій для організації діяльності і укладання контрактів.

6. Данія

ВВП: 295 млрд доларів

Рівень податкового тягаря: 7

Рівень інноваційності: 10

 Рівень фінансової свободи: 17

Рівень бюрократії: 23

Експерти відзначають, що найбільш вигідна форма бізнесу в Данії – це холдинг. Одне з головних переваг ведення бізнесу в країні – відсутність податку на дивіденди, отримані місцевими компаніями з-за кордону. Для цього необхідно, щоб компанія протягом року володіла хоча б 10% дочірньої компанії.

Данія займає стабільно високі позиції у світових рейтингах прозорості, в країні фактично немає корупції. Данія також привертає якістю робочої сили: 96% молодих данців мають дві вищі освіти. Крім того, 80% жителів країни володіють англійською, а 50% – німецькою мовою.

7. Нідерланди

ВВП: 753 млрд доларів

Рівень податкового тягаря: 19

Рівень інноваційності: 7

Рівень фінансової свободи: 27

Рівень бюрократії: 21

У Нідерландах режим оподаткування для бізнесу встановлюється заздалегідь, тому будь-яка компанія, яка заходить на місцевий ринок, знає про види та розмір своїх податків. На реєстрацію бізнесу йде не більше 4 днів і 1800 євро.

Якщо компанія пройде процедуру звільнення від податків, то може розраховувати на відсутність податків на прибуток холдингів і виплату дивідендів. Крім цього, Нідерланди вважають однією з передових країн Європи щодо розвитку інноваційного бізнесу.

8. Фінляндія

ВВП: 230 млрд доларів

Рівень податкового тягаря: 13

Рівень інноваційності: 3

 Рівень фінансової свободи: 40

Рівень бюрократії: 26

Відкрити свій бізнес у Фінляндії може громадянин будь-якої країни. На користь Фінляндії говорить підтримка бізнесменів на державному рівні. Наприклад, представникам малого бізнесу надають допомогу на національному, регіональному і локальному рівнях.

Підприємців привертають вигідні процентні ставки за кредитами, що становлять в середньому 3%.

9. Норвегія

ВВП: 388 млрд доларів

Рівень податкового тягаря: 25

Рівень інноваційності: 12

Рівень фінансової свободи: 83

Рівень бюрократії: 20

У 2015 році Світовий банк поставив Норвегію на 6 місце серед 189 країн світу щодо легкості ведення бізнесу. Незважаючи на далеко не самий високий рівень фінансової свободи, Норвегія – досить перспективний напрямок для початку бізнесу. Процедура реєстрації є простою та прозорою, а зареєструвати свій бізнес має право житель будь-якої країни, який досяг повноліття.

10. Канада

ВВП: 1,6 трлн доларів

Рівень податкового тягаря: 16

Рівень інноваційності: 24

Рівень фінансової свободи: 78

Рівень бюрократії: 2

Канада підтримує всі види бізнесу і не створює перешкод для діяльності іноземних компаній. Країна відрізняється низьким прибутковим податком і податком на прибуток. Витрати на відкриття своєї справи тут нижче, ніж у сусідніх США, так і низький рівень злочинності теж вселяє оптимізм.

Канада може похвалитися дуже низьким рівнем бюрократії, простотою і доступністю заснування та ведення бізнесу, гарантіями захисту прав інвесторів.

Детальніше дивись за посиланням: http://hyser.com.ua/

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
29.04.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Відстрочку від мобілізації для студентів і педагогів можуть обмежити: законопроєкт ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 22.04.2025 Категорію тих, хто має переважне право залишення на роботі при звільненні, розширять: проєкт закону Як ДПС застосовуватимуть відеореєстр...
10.02.2025
У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про підвищення мінімальної зарплати, пенсій та прожиткового мінімуму
Більше за темою: Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум – 2025: які розміри та на що вплинуть Розмір мінімальної заробітної плати Парламентарі подали законопроєкт № 12462, яким передбачається підвищення прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати та мінімальної пенсії за віком у 202...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
Нове
02.05.2025
З 1 травня можна отримати в електронній формі дозвіл на імпорт критично важливих для фронту товарів
Більше за темою: Нестача імпортного товару: як відобразити в обліку? З 1 травня 2025 року в Україні запроваджується електронна форма видачі дозволів на імпорт товарів військового призначення та подвійного використання. Це стало можливим у межах експериментального проекту в сфері державного екс...
01.05.2025
Україна успішно пройшла скринінг ЄС за розділом «Підприємництво та промислова політика»
У Брюсселі відбувся офіційний скринінг відповідності українського законодавства нормам Європейського Союзу за розд. 20 «Підприємництво та промислова політика».  Зустріч онлайн відкрила голова Делегації та головний переговірник Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євро...
30.04.2025
Спрощено правила для розвитку приватного газовидобутку
Уряд ухвалив важливе рішення для прискорення вітчизняного газовидобутку. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабміну 29 квітня.  «Приватним підприємствам нафтогазовидобувної сфери максимально спрощуємо процедури облаштування установок зберігання енергії...
Кращі матеріали