Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

10 головних фактів про те, що сталося в аграрному секторі України в 2016 році

27.01.2017

Для початку варто підкреслити, що 2016 рік став роком нового рекорду врожаю пшениці. Ми змогли переорієнтуватися на ринок ЄС, а також провалили ринок землі. Про інші факти ви дізнаєтеся далі.

10 головних підсумків виглядають наступним чином:

1. 8-е місце в світі по виробництву пшениці

Україна зібрала в 2016 році найбільший урожай зернових за період незалежності – 66 млн тонн, що вище минулорічного майже на 6 млн тонн.

Рекордний показник пшениці склав 26 млн тонн пшениці. Завдяки чому Україна в 2016 році з 9-го місця піднялася на 8-е.

2. Агроекспорт в ЄС збільшився, а в країни СНД – знизився

Порівняно з 2015 роком, ми стали більш активно співпрацювати з ЄС. У той же час, аграрний експорт України в країни СНД в минулому році продемонстрував негативну динаміку. Обсяги поставок сільськогосподарської продукції в країни цього регіону в 2016 році зменшилися на 21,4% порівняно з 2015 роком і склали 1,2 мільярда доларів. Але це не дивно, адже така тенденція спостерігалася протягом останніх декількох років, що обумовлено взаємними торговими обмеженнями з Росією.

Важливо відзначити, що коефіцієнт заміщення становить 1,56. А це в свою чергу означає, що зростання експорту в країни ЄС в 1,56 разів більше, ніж падіння експорту в СНД.

3. Частка агросектору у ВВП становила майже 12%

Але сказати, що такий відсоток безумовно вказує на розвиток економіки, було б неправильно. В останні роки сільське господарство відіграє роль локомотива економічного розвитку країни. Його частка в структурі ВВП неухильно зростає, а частка промисловості, на жаль, – падає.

4. Експорт агропродукції склав 32,5% загального експорту

У 2015 році цей показник становив 38%. У свою чергу, імпорт агропродукції в 2016 р. в Україну збільшився майже на $4,2 млрд, що на 4,5% більше, ніж у 2015.

5. Збитки від африканської чуми свиней склали майже 5 млн доларів

У 2016 році в Україні було зареєстровано 81 випадок зараження африканською чумою свиней (АЧС).

АЧС – це вірусне захворювання домашніх і диких свиней. Для людини вірус небезпеки не представляє. Вакцини від захворювання немає. Майже все поголів'я хворих свиней гине.

6. Орендна плата збільшилася майже на 53%

За результатами аукціонів порівняно зі стартовою. Аукціони – це один з методів боротьби з корупцією в земельній сфері.

На більшій частині територій, де можливе землеробство, орендна плата за землю в 2016 році в середньому збільшилася до 2400 грн за гектар.

7. Більшість депутатів проголосували проти ринку землі

Як результат, мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення був продовжений.

На словах це зброя проти розпродажу, а на ділі відсутність легального ринку землі і присутність державних підприємств – це і є корупція.

8. Вилов з річок і морів зріс порівняно з 2015 роком

Вилов риби за 9 місяців 2016 року перевищив відмітку аналогічного періоду минулого року.

Експерти кажуть, що секрет успіху зовсім не в тому, що риби раптом стало більше. Справа в тому, що завдяки системі рибоохорони вдалося вивести з тіні суттєві виловлені обсяги риби.

9. Зросли інвестиції в АПК

За 9 місяців 2016 року капітальні інвестиції в сільське господарство досягли 1, 17 мільярдів доларів. У 2015 році інвестиції за аналогічний період становили про,8 мільярда доларів. Інвестиційна привабливість нашого АПК не може не радувати.

10. 90% вирубаних лісів було відновлено

Відновлення лісових насаджень було проведено на площі 44,9 тис. га.

Принаймні, офіційні дані досить позитивні. Все ж вони не враховують ліс, вирубаний для нелегального експорту. Але це логічно, адже оцінити нелегальний експорт в принципі складно.

Джерело: http://hyser.com.ua/

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
Нове
14.07.2025
Продане чи передане за рішенням суду майно не підлягає витребуванню після його скасування – Верховний Суд
При «віндикаційному імунітеті», що закріплений для майна, проданого чи переданого в порядку виконання судового рішення, не тільки не має, але й не може мати значення, чи відбулося вибуття майна з володіння власника з його волі, чи поза нею, оскільки відчужувачем є не власник майна, а вик...
14.07.2025
Які перетворення чекають юросіб у державному та комунальному секторах із 28 серпня
Очікуємо удосконалення корпоративного управління в юрособах, заснованих на державній і комунальній власності, підвищення інвестиційної привабливості країни та наближення законодавства до законодавства ЄС та Керівних принципів ОЄСР. Більше за темою: Як перетворити приватне підприємство на ТОВ у...
11.07.2025
Підстави та наслідки припинення громадянства України
Громадянство України може припинятися лише за визначеними законодавством підставами. Примусове набуття громадянами України, які проживають на ТОТ, громадянства росії, не визнається Україною та не є підставою для втрати українського громадянства. Громадянство України може припинятися лише за визначен...
Кращі матеріали