Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

10 головних фактів про те, що сталося в аграрному секторі України в 2016 році

Редакція

27.01.2017 216 0 0

Для початку варто підкреслити, що 2016 рік став роком нового рекорду врожаю пшениці. Ми змогли переорієнтуватися на ринок ЄС, а також провалили ринок землі. Про інші факти ви дізнаєтеся далі.

10 головних підсумків виглядають наступним чином:

1. 8-е місце в світі по виробництву пшениці

Україна зібрала в 2016 році найбільший урожай зернових за період незалежності – 66 млн тонн, що вище минулорічного майже на 6 млн тонн.

Рекордний показник пшениці склав 26 млн тонн пшениці. Завдяки чому Україна в 2016 році з 9-го місця піднялася на 8-е.

2. Агроекспорт в ЄС збільшився, а в країни СНД – знизився

Порівняно з 2015 роком, ми стали більш активно співпрацювати з ЄС. У той же час, аграрний експорт України в країни СНД в минулому році продемонстрував негативну динаміку. Обсяги поставок сільськогосподарської продукції в країни цього регіону в 2016 році зменшилися на 21,4% порівняно з 2015 роком і склали 1,2 мільярда доларів. Але це не дивно, адже така тенденція спостерігалася протягом останніх декількох років, що обумовлено взаємними торговими обмеженнями з Росією.

Важливо відзначити, що коефіцієнт заміщення становить 1,56. А це в свою чергу означає, що зростання експорту в країни ЄС в 1,56 разів більше, ніж падіння експорту в СНД.

3. Частка агросектору у ВВП становила майже 12%

Але сказати, що такий відсоток безумовно вказує на розвиток економіки, було б неправильно. В останні роки сільське господарство відіграє роль локомотива економічного розвитку країни. Його частка в структурі ВВП неухильно зростає, а частка промисловості, на жаль, – падає.

4. Експорт агропродукції склав 32,5% загального експорту

У 2015 році цей показник становив 38%. У свою чергу, імпорт агропродукції в 2016 р. в Україну збільшився майже на $4,2 млрд, що на 4,5% більше, ніж у 2015.

5. Збитки від африканської чуми свиней склали майже 5 млн доларів

У 2016 році в Україні було зареєстровано 81 випадок зараження африканською чумою свиней (АЧС).

АЧС – це вірусне захворювання домашніх і диких свиней. Для людини вірус небезпеки не представляє. Вакцини від захворювання немає. Майже все поголів'я хворих свиней гине.

6. Орендна плата збільшилася майже на 53%

За результатами аукціонів порівняно зі стартовою. Аукціони – це один з методів боротьби з корупцією в земельній сфері.

На більшій частині територій, де можливе землеробство, орендна плата за землю в 2016 році в середньому збільшилася до 2400 грн за гектар.

7. Більшість депутатів проголосували проти ринку землі

Як результат, мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення був продовжений.

На словах це зброя проти розпродажу, а на ділі відсутність легального ринку землі і присутність державних підприємств – це і є корупція.

8. Вилов з річок і морів зріс порівняно з 2015 роком

Вилов риби за 9 місяців 2016 року перевищив відмітку аналогічного періоду минулого року.

Експерти кажуть, що секрет успіху зовсім не в тому, що риби раптом стало більше. Справа в тому, що завдяки системі рибоохорони вдалося вивести з тіні суттєві виловлені обсяги риби.

9. Зросли інвестиції в АПК

За 9 місяців 2016 року капітальні інвестиції в сільське господарство досягли 1, 17 мільярдів доларів. У 2015 році інвестиції за аналогічний період становили про,8 мільярда доларів. Інвестиційна привабливість нашого АПК не може не радувати.

10. 90% вирубаних лісів було відновлено

Відновлення лісових насаджень було проведено на площі 44,9 тис. га.

Принаймні, офіційні дані досить позитивні. Все ж вони не враховують ліс, вирубаний для нелегального експорту. Але це логічно, адже оцінити нелегальний експорт в принципі складно.

Джерело: http://hyser.com.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали