Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Реформування медичних закладів: розширено повноваження ОМС

20.02.2020 408 0 0

У листопаді – грудні 2019 року низкою законодавчих актів, зокрема Законом від 20.12.19 р. № 421-ІХ (далі – Закон № 429), було внесено зміни до деяких законодавчих актів України щодо невідкладних заходів у сфері охорони здоров’я, пов’язаних, зокрема, із реформуванням цієї галузі. На деяких аспектах зупинимось у цій консультації.

Згідно з Основами законодавства України про охорону здоров’я від 19.11.92 р. № 2801-ХІІ (далі – Основи) держава гарантує всім громадянам реалізацію їхніх прав у сфері охорони здоров’я. За ст. 8 цих Основ кожен громадянин має право на безоплатне отримання у державних та комунальних ЗОЗ меддопомоги – як екстреної, так і первинної.

Крім того, за медичними показаннями в порядку, установленому МОЗ, передбачено надання допомоги таких видів:

  • вторинна (спеціалізована);
  • третинна (високоспеціалізована);
  • паліативна.

За визначених законодавством умов та згідно з порядком державою гарантується надання громадянам необхідних медичних послуг та лікарських засобів за кошти держбюджету.

Поштовхом для початку реформ у галузі охорони здоров’я стало прийняття Закону від 06.04.17 р. № 2002-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров’я» (далі – Закон № 2002), яким, зокрема, суттєво впорядковано Основи.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали