Аналіз ліжкового фонду та його оптимізація
Постановою КМУ від 25.11.15 р. № 1024 «Про затвердження нормативу забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками у розрахунку на 10 тис. населення» затверджено граничний норматив стаціонарних ліжок – 60 ліжок на 10 тис. населення. За твердженням представників МОЗ, зайва кількість ліжок та їх недовикористання призводить до нераціонального використання коштів на утримання лікувальної установи. Тому скорочення ліжкового фонду дозволить перенаправити вивільнені кошти на фінансування потреби пацієнта, підвищення якості його лікування.
За останніми даними ВООЗ:
- найнижчий показник забезпеченості лікарняними ліжками на 10 тис. населення має: Данія – 25,3, Іспанія – 29,8, Італія – 33,1, Грузія – 28,9, Туреччина – 26,4;
- найвищий показник – у Білорусі – 108,3 та Росії – 81,8.
У середньому по Європейському регіону забезпеченість лікарняними ліжками становить– 55,3 ліжка, по СНД – 71,3 ліжка.
Наказом МОЗ від 01.02.16 р. № 51 затверджено Методику щодо забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками у розрахунку на 10 тис. населення (далі – Методика № 51), передбачено оптимізацію ліжкового фонду та дозволено закладам охорони здоров’я самим регулювати кількість лікарняних ліжок для стаціонарного лікування залежно від структури та рівня захворюваності, можливості амбулаторного лікування пацієнтів, існуючих ресурсів та інших факторів.
Якщо поглянути на динаміку зміни ліжкового фонду в лікувально-профілактичних закладах загалом по Україні за даними МОЗ за попередні роки, то спостерігається зменшення ліжкового фонду та забезпеченості лікарняними ліжками на 10 000 населення:
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року