Зараз отримати витяг з ЄДР можна, звернувшись або до держреєстратора, або ж до центру надання адміністративних послуг (далі – ЦНАП).
За мирних часів також можна було отримати витяг в електронній формі, скориставшись послугою «Кабінету електронних сервісів» на сайті Мін’юсту, але зараз ця функція недоступна.
Нагадаємо, що документом, який підтверджує правовий статус СГ згідно із Законом від 15.05.2003 № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» (далі – Закон № 755), є:
Ці документи видаються відповідно до Порядку, затвердженого наказом Мін’юсту від 10.06.2016 № 1657/5 (далі – Порядок № 1657/5).
У виписці або витягу ви зможете побачити, зокрема, такі дані про вашого контрагента, як:
Для отримання витягу з ЄДР потрібно подати держреєстратору або уповноваженій особі ЦНАП такі документи:
Також при поданні запиту потрібно буде пред’явити документ, що посвідчує особу. А якщо запит робить представник, який діє на підставі довіреності, також потрібно буде пред’явити примірник оригіналу або нотаріально посвідчену копію цієї довіреності.
Витяг з ЄДР надається протягом 24 годин з моменту подання запиту.
Крім того, зауважимо, що недавно з’явилася можливість отримати інформацію про контрагента у безплатному доступі через Опендатабот.
Щоб отримати інформацію, вам потрібно знати код ЄДРПОУ вашого контрагента. Введіть цей код у пошуковому вікні у верхньому рядку головної сторінки і натисніть кнопку пошуку.
У результаті здійсненого пошуку для вас буде доступною вся необхідна інформація про вашого контрагента, зокрема:
Також завдяки пошуку з використанням цього сервісу ви зможете побачити інформацію про судові спори вашого контрагента (ці дані підтягуються з Єдиного державного реєстру судових рішень). Ця інформація може бути досить корисною під час прийняття рішення про укладення госпдоговору з цим контрагентом.