Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як розроблятимуться програми держгарантій медобслуговування населення

17.09.2019 190 0 0

МОЗ затвердив Порядок розробки програми державних гарантій медичного обслуговування населення.

Відповідний наказ міністерства № 1709 від 26 липня 2019 року набрав чинності 13 вересня.

У Порядку визначено, зокрема, термін «катастрофічні витрати на охорону здоров'я» - обчислені відповідно до методології ВООЗ витрати домогосподарства на охорону здоров'я, що становлять більше 40 % сукупних витрат домогосподарства, за вирахуванням стандартизованих витрат на харчування, оренду житла та комунальні послуги домогосподарств, які знаходяться між 25 та 35 перцентилем розподілу за витратами.

Не пізніше 1 лютого поточного року МОЗ доводитиме до відома Національної служби охорони здоров'я (НСЗУ) пріоритетні напрями розвитку цієї сфери. Якщо у визначений термін МОЗ не повідомило пріоритетні напрями, НСЗУ використовуватиме пріоритетні напрями, що використовувались у попередньому році. Однак цей строк не застосовуватиметься під час розробки проекту програми державних гарантій медичного обслуговування населення, яка застосовуватиметься у 2020 році.

НСЗУ розроблятиме проект програми виходячи з пріоритетних напрямів та враховуватиме:

  • спрямованість на досягнення універсального охоплення, а саме забезпечення: основних потреб населення в медичних послугах, лікарських засобах, медвиробах; показників результативності та економічної ефективності методів профілактики, діагностики, лікування, реабілітації; фінансового захисту пацієнтів шляхом попередження катастрофічних витрат на охорону здоров'я та витрат, що призводять до збідніння; рівного доступу пацієнтів до гарантованих державою медичних послуг, лікарських засобів, медвиробів;
  • збалансованість бюджету програми та стабільного фінансування медичного обслуговування населення за програмою;
  • положення галузевих стандартів у сфері охорони здоров'я.

Під час розробки проекту програми НСЗУ використовуватиме відомості з електронної системи охорони здоров'я, дані епідеміологічного спостереження (поширеність хвороб та захворюваності, причини передчасної смертності, тягар хвороб, поширеність факторів ризику), інформацію Національних рахунків охорони здоров'я України та іншу статистичну інформацію.

Для обговорення питань, пов'язаних із розробкою проекту програми, НСЗУ може скликати наради, утворювати комісії, робочі та експертні групи, проводити наукові конференції, семінари з питань, що належать до її компетенції, на всіх етапах розробки проекту Програми.

НСЗУ готуватиме проект програми за затвердженою формою. Перелік медпослуг у програмі може відображатись як загальний опис медичних послуг, що належать до певного виду медичної допомоги; перелік груп медичних послуг; окремих медичних послуг; медичних послуг, які не підлягають оплаті за рахунок коштів Програми та можуть фінансуватися з інших джерел.

НСЗУ передаватиме проект програми до МОЗ разом з пропозиціями щодо тарифів і коригувальних коефіцієнтів. За потреби МОЗ винесе проект програми на розгляд робочої групи при міністерстві, до складу якої входять представник Мінфіну, МОЗ і НСЗУ.

Проект програми головний розпорядник бюджетних коштів подаватиме до Мінфіну.

moz.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Медичні КНП»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права у сфері медичних КНП

4416 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали