Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Реквізит «Призначення платежу»: нові правила заповнення вже остаточно з 1 грудня 2023

24.11.2023 1234 0 1

Що змінилося? Мінфін наказом від 22.03.2023 № 148 затвердив новий Порядок заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення (далі – Наказ № 148, Порядок № 148).

Наказ № 148 набув чинності з 01.04.2023, але до 01.07.2023 було встановлено перехідний період, до того ж банки виявилися не готовими до нових правил і тому звернулися через Незалежну асоціацію банків України для врегулювання питання про відтермінування необхідності застосовувати нові правила заповнення реквізиту «Призначення платежу» у платіжній інструкції при сплаті податків, зборів, митних, інших платежів, ЄСВ.

НБУ відреагував на звернення, вказавши що зобов'язує банки забезпечити перехід на використання виключно структурованого формату призначення платежу під час сплати податків та зборів до 01.12.2023.

Отже, 1 грудня завершується перехідний період, протягом якого заповнення платниками податків реквізиту «Призначення платежу» під час сплати податків, зборів, інших платежів та єдиного внеску було можливе у неструктурованому форматі.

Про що стаття? Ми розглянемо, як потрібно заповнювати реквізит «Призначення платежу» у структурованій формі, у тому числі в разі перерахування коштів на електронний рахунок в системі електронного адміністрування (далі – СЕА) ПДВ.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали