• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Ремонти та поліпшення орендованого майна

Ольга Папінова

11.05.2017 1013 0 1

Об'єкт оренди, як і будь-який інший об'єкт основних засобів (далі – ОЗ), потребує догляду, ремонту, а іноді й поліпшень. Але, перш ніж розглядати облік ремонтів і поліпшень майна, переданого в операційну оренду, потрібно розібратися з юридичною стороною таких операцій. У консультації розповімо про взаємозв'язок між умовами договору оренди та правилами обліку ремонтів і поліпшень орендованого майна, а також про облікові особливості операцій, з якими стикаються орендар та орендодавець протягом строку операційної (оперативної) оренди.

Питання, що стосуються ремонтів орендованого майна, регулюються ст. 776 Цивільного кодексу України від 16.01.03 р. № 435-IV (далі – ЦК), а поліпшень – ст. 778 ЦК. Тобто, з точки зору ЦК, ремонти та поліпшення – це різні операції, які по-різному впливають на відносини «орендар – орендодавець».

Утримання та поточний ремонт

Утриманням об'єкта вважається його підтримання в справному стані і збереження його працездатності (технічний огляд, нагляд, обслуговування). А відновлення справного стану і працездатності є ремонтом.

Як правило, підтримувати об'єкт оренди в належному стані зобов'язаний орендар. Тому саме він несе втрати на утримання (техобслуговування) об'єкта та його поточний ремонт. Правда, якщо це передбачено договором оренди, то поточним ремонтом може займатися й орендодавець.

Капітальний ремонт

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали