Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Ремонти та поліпшення орендованого майна в обліку орендаря

27.03.2020 578 0 2

Оренда нерухомості, автомобілів, землі: правові та облікові аспекти

 

Передавши об᾿єкт основних засобів (далі – ОЗ) за договором операційної оренди орендодавець продовжує обліковувати його в себе на балансі. Тому якщо такий орендодавець здійснює ремонти об᾿єкта в оренді, то облік та оподаткування таких операцій здійснюється в нього за загальними правилами, передбаченими для ремонтів власних ОЗ.

Водночас орендар, який отримав у користування об᾿єкт ОЗ за договором операційної оренди, зобов᾿язаний повернути такий об᾿єкт орендодавцеві в тому стані, у якому він був отриманий, з урахуванням нормального зносу або в стані, обумовленому в договорі (ч. 1 ст. 785 Цивільного кодексу, далі - ЦК). Тому для підтримання нормального стану орендованого об᾿єкта ОЗ можуть знадобитися регулярне проведення його технічного обслуговування, а також ремонти. При цьому за загальним правилом, установленим ст. 776 ЦК, орендар зобов᾿язаний виконувати тільки поточний ремонт орендованого майна. Однак за умови згоди орендодавця такий орендар може здійснювати не тільки поточний ремонт, але й капітальний, результатом якого може стати поліпшення об᾿єкта оренди (ст. 778 ЦК). У консультації розглянемо, як ремонти та поліпшення орендованого майна відображаються в обліку орендаря.

Під поточним ремонтом розуміється ремонт, який здійснюється для забезпечення або відновлення працездатності об᾿єкта ОЗ та полягає в заміні та/або відновленні окремих його частин.

Капітальним є ремонт, виконуваний для відновлення справності та повного або близького до повного відновлення ресурсу та характеристик об᾿єкта із заміною або відновленням його частин, включаючи основні.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали