• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Перевірки держзакупівель: хто? коли? як?

03.08.2018 268 0 2

Майже півроку закупівельна спільнота чекає запровадження нового виду державного фінансового контролю – моніторингу публічних закупівель. Але до сьогодні механізм його проведення ще не врегульовано. Як же зараз перевіряють закупівлі? Саме про це ми й розповімо в консультації.

Публічні закупівлі контролюють протягом усього закупівельного процесу: від планування до повного виконання договору. І залежно від питань, які підлягають контролю, законодавством передбачено відповідні повноваження для різних державних органів.

Здійсненню контролю публічних закупівель присвячено ст. 7 Закону від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922).

Як передбачено ч. 3 ст. 7 Закону № 922, контроль у сфері публічних закупівель у межах своїх повноважень, визначених Конституцією та законами України, здійснюють Рахункова палата, Антимонопольний комітет України, Державна аудиторська служба України (далі – ДАСУ), яка є центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері держфінконтролю.

Зверніть увагу: кожен із цих органів зобов’язаний перевіряти закупівлі виключно в той спосіб та в тих межах, які передбачені законодавством. При цьому найбільший обсяг повноважень із контролю закупівель наразі має ДАСУ.

Правові та організаційні засади держфінконтролю визначає Закон від 26.01.93 р. № 2939-XII «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» (далі – Закон № 2939).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали