Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Розрахунок відпусткових

29.05.2019 506 0 0

Оплата праці за професіями та залузями: запитання-відповіді (частина шоста)

Як піти у відпустку у 2019

У консультації розкажемо, які виплати включаються і не включаються у розрахунок відпусткових, а також покажемо на практичних прикладах, як обчислити відпусткові в різних ситуаціях.

Порядок обчислення зарплати працівникам за час щорічної відпустки, додаткових навчальної і творчої відпусток, відпустки у зв’язку з усиновленням дитини, відпустки для підготовки та участі в змаганнях, додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину – особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, та компенсації за невикористані дні відпустки встановлюється Кабміном (ст. 21 Закону від 15.11.96 р. № 504/96-ВР «Про відпустки», далі – Закон № 504).

Для нарахування відпусткових розраховується середня зарплата з обов’язковим дотриманням норм Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100 (далі – Порядок № 100). При цьому до уваги беруться виплати, які провадилися працівнику протягом 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки або виплати компенсації (п. 2 Порядку № 100).

Зверніть увагу: середня зарплата працівникові, який пропрацював в установі менше року, обчислюється виходячи з виплат за фактичний час роботи, тобто з 1-го числа місяця після оформлення на роботу до 1-го числа місяця, в якому надається відпустка або виплачується компенсація за невикористану відпустку.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали