• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Новації від ProZorro: як правильно організувати створення додатка до річного плану закупівель за процедурою «Звіт про укладений договір»

04.09.2019 1400 2 3

Із 23 серпня цього року у ProZorro запроваджено зв’язок річного плану закупівель із тендером. 

На сайті ProZorro зазначено, що для допорогових закупівель і процедур звітування умова про зв’язок плану із закупівлею є опційною. Водночас замовникам варто діяти правильно і послідовно, щоб у контролюючих органів не виникало жодних запитань.

Як бачимо, очікувана вартість предмета закупівлі потребуватиме оприлюднення звіту про укладений договір. Також замовник не одразу укладає договір на всю заплановану суму, а спочатку, наприклад, на 800 грн, потім ще на 1 тис. грн, згодом на 3 тис. грн, потім на 500 грн і так далі. Тож, якщо взяти кожен із цих договорів, то, виходячи з вартості предмета закупівлі в окремому договорі, можна припустити, що така закупівля не потребує оприлюднення звіту про укладений договір, тобто взагалі може здійснюватися без використання електронної системи закупівлі (далі – ЕСЗ).

Як же тоді створювати план (додаток до плану)? Адже якщо всі маленькі плани скласти в один, то вийде інша процедура. Тому виникають запитання: якщо укладати декілька маленьких договорів за одним і тим самим предметом закупівлі, то чи треба перед укладанням кожного з таких договорів спочатку формувати рядок плану чи можна одразу сформувати один рядок і до нього підтягувати звіти про укладені договори, якщо оприлюднювати їх за маленькими договорами?

Відповіді на ці запитання є, але давайте по порядку.

Насамперед нагадаємо, що публічна закупівля має бути здійснена відповідно до річного плану. Річний план, додаток до нього та зміни до них безплатно оприлюднюються на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель протягом п’яти днів із дня їх затвердження (ч. 1 ст. 2 Закону від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали