• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Нові норми закону про бухоблік для держсектора і бюджетної сфери

Анна Ляшенко

12.01.2018 533 0 2

Новий рік зустрічаємо із змінами до нормативних актів – це стає традицією! Що нового, до чого готуватися бухгалтерам бюджетної сфери? Чи суттєві зміни відбулися в державному секторі?

2017 рік приніс нам глобальний переворот у бухгалтерському обліку в держсекторі, до якого ми вже частково пристосувалися, тому здійснюємо та оформляємо діяльність згідно із чинним законодавством.

2018 рік остаточно підтвердив ці зміни. До Закону від 16.07.99 р. № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (далі – Закон № 996) було внесено зміни, які привели його норми у відповідність до міжнародних стандартів. Отже, що змінилось?

Зазнали змін поняття «облікова політика» та фінансова звітність», а саме:

  • облікова політика – це сукупність принципів, методів і процедур, що використовуються підприємством для ведення бухгалтерського обліку, складання та подання фінансової звітності. Раніше цьому поняттю не приділялось достатньо уваги, воно стосувалось лише складання фінзвітності. Зараз це документ, згідно з яким ведеться бухоблік в установі та до складання якого слід підходити дуже ретельно;
  • фінансова звітність – звітність, що містить інформацію про фінансовий стан та результати діяльності підприємства (тобто не лише про те, як рухались кошти протягом звітного періоду, а в цілому про загальний стан установи).

Визначено терміни, які ми вже протягом тривалого часу використовуємо в своїй діяльності, а саме:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали