Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Агропорадник «Придбання земельних ділянок сільськогосподарського призначення юридичними особами: умови та обмеження»

Нове

26.06.2024 207 0 1

1 из 1

Шановні колеги!

З 01.01.2024 року знято мораторій на придбання земельних ділянок сільськогосподарського призначення юридичними особами. Здавалось би, які проблеми можуть виникати в сільськогосподарських підприємств? Достатньо обрати земельну ділянку, яка йому підходить за певними характеристиками (ціна, площа, місце розташування) та укласти договір купівлі-продажу. Але на практиці агропідприємства вже зіткнулися з чималими труднощами під час купівлі земельних ділянок сільгосппризначення.

Перед придбанням земельної ділянки юридичним особам слід уважно проаналізувати, чи відповідають вони всім умовам, установленим для набувачів земельних ділянок сільськогосподарського призначення. Наприклад, якщо учасниками юридичної особи, яка зареєстрована за законодавством України, є іноземні громадяни, то викуп земельної ділянки – під забороною. Але навіть якщо всі учасники юрособи – громадяни України, то придбати земельну ділянку можна лише після проходження успішної перевірки нотаріусом. Якщо нотаріусом буде встановлено, що в юрособи вже є у власності більше 10 тис. га або обмеження на придбання земельної ділянки передбачено її статутом (відсутність дозволу на укладення значних правочинів), в укладені договору купівлі-продажу буде відмовлено.

В Агропораднику ми детально розглянули вимоги, установлені законодавством, до юридичних осіб, які мають намір придбати земельну ділянку сільгосппризначення, а також розповіли про процедуру укладення договору земельної ділянки. Крім того, в Агропораднику є інформація, яка буде корисна орендарям земельних ділянок. Орендарі є суб’єктами переважного права на придбання земельної ділянки сільгосппризначення. Якщо власник знехтує правом орендаря викупити ділянку і продасть її третій особі, то орендар може звернутися до суду.

В Агропораднику ви знайдете відповіді на такі важливі запитання:

  • які вимоги встановлено до юросіб – набувачів сільгоспземель;
  • в яких випадках юрособі заборонено придбавати земельні ділянки;
  • скільки гектарів землі можна придбати після 01.01.2024;
  • як захистити свої права суб’єкту переважного права на придбання земельної ділянки;
  • чи потрібно враховувати в статутних документах юрособи обмеження щодо вчинення значних правочинів;
  • як правильно укласти договір купівлі-продажу земельної ділянки;
  • чи можна придбати земельні ділянку за договором міни;
  • як поставити на облік та які податки треба сплатити в разі придбання земельної ділянки та ін.

Легкої вам роботи та корисного читання!

Для ознайомлення з Агропорадником не забувайте вводити свій логін та пароль або оформити передплату.

З питань придбання звертайтеся за тел. +38(044) 334-62-70