Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Землю успадковано іноземцем: як діяти орендарю

Зінаїда Козюк

23.05.2018 551 0 3

Для кого ця стаття: для сільгосппідприємств – орендарів земельної ділянки, власником якої став громадянин іноземної держави.

Із цієї статті ви дізнаєтеся: якими є особливості права власності іноземців на сільгоспземлю в Україні, як на це впливає мораторій, якими є стосунки між власником землі – іноземцем та орендарем.

Право власності на землю гарантується державою. Але що відбувається із правом власності на українську землю, яка належить іноземцю? А коли це сільгоспземля, у аграріїв виникає подвійна зацікавленість у вивченні цього питання. Тож розглянемо усі аспекти щодо земель сільгосппризначення, які належать чи успадковані іноземцем.

Слід зауважити, що іноземці повністю не позбавлені права мати у власності земельні ділянки, розташовані на території України. І ось чому.

Іноземці та особи без громадянства можуть набувати права власності на земельні ділянки несільгосппризначення, розташовані (ч. 2 ст. 81 Земельного кодексу, далі – ЗК):

  • у межах населених пунктів;
  • за межами населених пунктів, коли на них розміщені об’єкти нерухомого майна (будівлі, споруди тощо), які належать їм на праві приватної власності.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали