Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Арешт урожаю правоохоронними органами: обставини, підстави, способи захисту агровиробника

11.06.2019 1185 0 2

Захист від аграрного рейдерства

Орендні правовідносини: як відстояти свои права

Діяльність сільгосппідприємств супроводжується ризиками різного виду, які можуть виникнути під час посіву та збирання врожаю. Трапляються випадки неправомірного захоплення агропідприємств рейдерами, які намагаються арештувати врожай. Іноді урожай може бути арештований за інших обставин, наприклад на підставі клопотання слідчого, яке накладається районним судом за місцезнаходженням земельної ділянки. Урожай сільгоспкультури визнають речовим доказом у кримінальному провадженні та забороняють його власнику ним розпоряджатися, чим фактично блокується діяльність сільгосппідприємства. Розглянемо підстави зняття арешту з майна сільгоспвиробника, які слід використовувати в таких ситуаціях.

Які підстави для арешту урожаю агровиробника?

Зазвичай арешт урожаю здійснюється на підставі того, що невідома особа звертається до поліції із заявою про злочин та повідомляє, що орендар неправомірно засіяв чужу земельну ділянку та намагається зібрати врожай. Надалі поліція порушує кримінальне провадження за ч. 1 ст. 1971 Кримінального кодексу (далі – КК), а саме за самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво.

Зазначимо, що про порушення кримінального провадження сільгоспвиробник може й не знати, оскільки інформація до Єдиного реєстру досудових розслідувань може вноситися щодо «факту» самовільного зайняття земельної ділянки без зазначення фігурантів кримінального провадження.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали