• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Аграрне рейдерство: види, підстави, варіанти захисту

11.06.2019 389 0 0

Захист від аграрного рейдерства

Військові та політичні події в країні суттєво впливають на економіку. Деякі підприємства припиняють своє існування через нульову рентабельність, інші ж, навпаки, розвиваються та утримують країну «на плаву» у складні часи. Зокрема, на фоні збитковості підприємств інших галузей демонструють стабільність аграрники. Це привертає увагу рейдерів, які відстежують «цікаві» підприємства з метою їх захоплення, що, на жаль, уже стало доволі звичним явищем. Тож розглянемо способи такого захоплення та варіанти захисту, які може використати, зокрема, юрособа-орендар.

Щоб вибудувати схему захисту, слід розрізняти рейдерство залежно від об’єкта посягання, а саме: врожай, підприємство, сама земельна ділянка.

Також залежно від того, що має на меті захопити рейдер: тимчасові результати бізнесу (наприклад, урожай) чи бізнес загалом, – розрізняють короткострокове та довгострокове рейдерство.

У першому випадку невдалі перші результати захоплення (наприклад, неотримання ухвали суду про забезпечення позову шляхом передання врожаю на відповідальне зберігання) можуть призвести до закінчення рейдерського нападку взагалі.

Стратегія захоплення сільгосппідприємства залежить від його цінності. Наприклад, сільгоспвиробник, у якого в оренді є велика кількість земельних ділянок, буде цікавий своїми посівними площами та договорами оренди, укладеними на 10, 20, 49 років. Невеликі ж або середні підприємства будуть цікаві рейдерам з метою короткострокової наживи, наприклад заволодіння врожаєм.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали