• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Виплата дивідендів учасникам: оформляємо, оподатковуємо, виплачуємо

Нове

07.04.2021 672 1 3

З 1 січня 2021 року набрала чинності нова редакція пп.14.1.49 ст.14 Податкового кодексу,  відповідно до якої дивіденди – платіж, який здійснює юридична особа, в т. ч. емітент корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів чи інших цінних паперів, на користь власника таких корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів та інших цінних паперів, що засвідчують право власності інвестора на частку (пай) у майні (активах) емітента, у зв'язку з розподілом частини його прибутку, розрахованого за правилами бухгалтерського обліку.

Вимоги законодавства, що стосуються виплати дивідендів, різняться залежно від організаційно-правової форми юрособи. У випуску допоможемо розібратися з усіма юридичними тонкощами операції з виплати дивідендів в АТ, ТОВ, ПП, ФГ.

Особливістю операції з виплати дивідендів учасникам – юридичним особам є необхідність сплати емітентом авансового внеску з податку на прибуток. Утім, його мають сплачувати тільки емітенти – платники цього податку. Платники єдиного податку третьої або четвертої групи авансовий внесок не сплачують. У випуску розглянули порядок сплати авансового внеску в разі виплати дивідендів юрособам, які є резидентами України.

Виплачуючи дивіденди учасникам – фізичним особам, підприємство-емітент має утримати із їх суми ПДФО та військовий збір. Причому ставка ПДФО напряму залежить від того, на якій системі оподаткування перебуває емітент. Як це зробити належним чином, читайте у випуску.

Також нагадаємо, як відобразити нарахування та виплату дивідендів у бухобліку та фінзвітності, які обмеження установлено щодо виплати дивідендів у готівковій формі, а також якими є особливості виплати дивідендів у натуральній формі.

Консультації

Виплата дивідендів в АТ, ТОВ, ПП: правовий аспект

Виплата дивідендів у ФГ: порядок та оформлення

Як оподаткувати виплату дивідендів учасникам-фізособам (у т. ч. членам ФГ)

Як оподаткувати виплату дивідендів учасникам-юрособам

Виплата дивідендів: бухоблік, ПДВ при натуральній виплаті та готівкові обмеження

Коментарі до матеріалу

Відсортовано: по часу за популярністю

Всього коментарів 1

Оформити передплату на розділ «Агро»

Надійні рішення з бухобліку, податках і праву

2936 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали