Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Виплата дивідендів: строки, порядок, форма

05.03.2019 1572 0 0

Виплачуємо дивіденди

Акценти цієї статті:

  • порядок прийняття рішення про розподіл та виплату дивідендів у товариствах з обмеженою та додатковою відповідальністю, акціонерних товариствах, приватних підприємствах та сільськогосподарських кооперативах (далі відповідно – ТОВ, ТДВ, АТ, ПП, СК);
  • періодичність розподілу дивідендів;
  • зразок протоколу загальних зборів учасників.

У консультації надамо відповіді на основні запитання про дивіденди, які виникають на підприємствах різної організаційно-правової форми (ТОВ, ТДВ, АТ, ПП, СК). Зазначимо, що ТДВ керуються майже однаковими з ТОВ нормами законодавства, тому там, де йтиметься про ТОВ, будемо розуміти й ТДВ (ст. 56 Закону від 06.02.18 р. № 2275-VIII «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», далі – Закон № 2275).

Що таке дивіденди?

Дивіденди – це платіж, який здійснюється юрособою, у тому числі емітентом корпоративних прав, на користь власника таких прав у зв’язку з розподілом частини його прибутку, розрахованого за правилами бухгалтерського обліку (пп. 14.1.49 Податкового кодексу). При цьому в АТ дивіденди є частиною чистого прибутку, який виплачується акціонерові з розрахунку на одну його акцію певного типу та/або класу (ст. 30 Закону від 17.09.08 р. № 514-VI «Про акціонерні товариства», далі – Закон № 514).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали