Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Виплата дивідендів із каси: що врахувати

Із цієї статті ви дізнаєтеся:

  • про нормативно-правові вимоги до виплати дивідендів засновникам готівкою;
  • як правильно задокументувати та провести виплату дивідендів із каси, не порушуючи законодавства.

Одним із головних показників успішної роботи підприємства є його прибуток, подальше використання якого багато в чому залежить від рішення власників, які, у свою чергу, мають право претендувати на отримання відповідної частки прибутку у вигляді дивідендів. Тому питання нарахування та оподаткування дивідендів – частий предмет наших публікацій (див. «За якою ставкою ПДФО оподатковуються дивіденди з 01.01.17 р.?», «Виплати членам фермерського господарства–2017: зарплата чи дивіденди», «Нерозподілений прибуток ТОВ та ФГ: використання та облік»,«Як оподатковують дивіденди членів фермерського господарства?»). Сьогодні зупинимося на питаннях щодо виплати дивідендів готівкою з каси.

Що таке дивіденди?

Законодавчих визначень декілька. Одне з них наведено в пп. 14.1.49 Податкового кодексу (далі – ПК). Так, дивіденди – це платіж, що здійснюється юрособою, у тому числі емітентом корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів, цінних паперів, на користь власника таких корпоративних прав (інвестиційних сертифікатів, цінних паперів) у зв’язку з розподілом частини його прибутку, розрахованого за правилами бухгалтерського обліку. До дивідендів прирівнюються також платежі у грошовій формі, що здійснюються юрособою на користь її засновника та/або учасника (учасників) у зв’язку з розподілом чистого прибутку (його частини). Звернемо увагу, що визначення з ПК використовується лише в цілях оподаткування.

Інше визначення міститься в ч. 1 ст. 30 Закону від 17.09.08 р. № 514-VI «Про акціонерні товариства» (далі – Закон № 514). Воно більш спеціальне та адаптоване до особливостей акціонерного товариства.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали