Заяву на ПДВ-реєстрацію подано із запізненням: які наслідки?
17.08.2016 301 0 1
Сільгосппідприємство, яке не було зареєстроване платником ПДВ, у серпні виявило, що ще в червні ним було перевищено ліміт для обов’язкової реєстрації платником ПДВ. Що слід зробити в такій ситуації та які наслідки вона матиме для сільгосппідприємства?
У разі якщо в особи – суб’єкта господарювання загальна сума від здійснення операцій із постачання това-рів/послуг, що підлягають оподаткуванню, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн грн. (без урахування ПДВ), така особа зобов’язана зареєструватися як платник ПДВ у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) (п. 181.1 Податкового кодексу, далі – ПК).
Для цього слід подати до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) реєстраційну заяву не пізніше 10-го числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто вищевказаного обсягу оподатковуваних операцій (п. 183.1, 183.2 ПК). Якщо останній день строку подання такої заяви припадає на вихідний, святковий або неробочий день, останнім днем строку вважається наступний за вихідним, святковим або неробочим робочий день (п. 183.6 ПК).
Відповідно до п. 183.10 ПК будь-яка особа, яка підлягає обов’язковій реєстрації як платник ПДВ, але не подала до контролюючого органу реєстраційну заяву, несе відповідальність за ненарахування або несплату цього податку на рівні зареєстрованого платника ПДВ без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року