Виплата дивідендів учасникам-нерезидентам
Акценти цієї статті:
- нові старі платники податку на дохід нерезидента-юрособи при виплаті дивідендів з 23 травня 2020 року;
- порядок розрахунку та декларування податку у випадках, коли «дивідендний» дохід виплачено нерезиденту-юрособі в негрошовій формі або податок не був утриманий із доходу під час його виплати;
- оподаткування дивідендів, виплачених нерезиденту-фізособі;
- новий вид оподатковуваних доходів нерезидента з 1 січня 2021 року.
Прибуток, зароблений сільгосппідприємством, може бути виплачений учасникам (власникам) у вигляді дивідендів. Нагадаємо, у бухгалтерському розумінні дивіденди – це частина чистого прибутку, розподілена між учасниками (власниками) згідно з часткою їх участі у власному капіталі підприємства (п. 4 П(С)БО 15). Для цілей оподаткування дивідендами вважається платіж, який здійснюється юрособою (у т. ч. емітентом корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів або інших цінних паперів) у зв'язку з розподілом частини прибутку, розрахованої за правилами бухобліку (пп. 14.1.49 Податкового кодексу, далі – ПК).
Рішення про виплату дивідендів приймається на загальних зборах учасників та оформляється протоколом (рішенням учасника).
Зверніть увагу: з 01.01.21 р. поняття дивідендів значно розшириться (див. останній розділ цієї статті).
Дивіденди можуть виплачуватися за будь-які минулі прибуткові періоди існування підприємства. При цьому сума нарахованих дивідендів не може перевищувати показник:
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року