• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Виплата дивідендів учасникам-нерезидентам

30.06.2020 483 0 0

Акценти цієї статті:

  • нові старі платники податку на дохід нерезидента-юрособи при виплаті дивідендів з 23 травня 2020 року;
  • порядок розрахунку та декларування податку у випадках, коли «дивідендний» дохід виплачено нерезиденту-юрособі в негрошовій формі або податок не був утриманий із доходу під час його виплати;
  • оподаткування дивідендів, виплачених нерезиденту-фізособі;
  • новий вид оподатковуваних доходів нерезидента з 1 січня 2021 року.

Прибуток, зароблений сільгосппідприємством, може бути виплачений учасникам (власникам) у вигляді дивідендів. Нагадаємо, у бухгалтерському розумінні дивіденди – це частина чистого прибутку, розподілена між учасниками (власниками) згідно з часткою їх участі у власному капіталі підприємства (п. 4 П(С)БО 15). Для цілей оподаткування дивідендами вважається платіж, який здійснюється юрособою (у т. ч. емітентом корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів або інших цінних паперів) у зв'язку з розподілом частини прибутку, розрахованої за правилами бухобліку (пп. 14.1.49 Податкового кодексу, далі – ПК).

Рішення про виплату дивідендів приймається на загальних зборах учасників та оформляється протоколом (рішенням учасника).

Зверніть увагу: з 01.01.21 р. поняття дивідендів значно розшириться (див. останній розділ цієї статті).

Дивіденди можуть виплачуватися за будь-які минулі прибуткові періоди існування підприємства. При цьому сума нарахованих дивідендів не може перевищувати показник:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали