Викорчовування старих дерев: які наслідки з ПДВ для спецрежимника?
02.09.2016 466 0 2
Сільгосппідприємство планує найняти сторонню організацію для розчищення території, зокрема для викорчовування старих дерев. На розчищеній території планується закладення нового саду, а отриману деревину планується продати як дрова. У якій декларації з ПДВ відображати реалізацію деревини та витрати на викорчовування дерев?
Перш за все зазначимо, що дрова не є сільгосппродукцією в розумінні ст. 209 Податкового кодексу (далі – ПК). Адже згідно з п. 209.7 ПК з метою застосування спецрежиму з ПДВ сільськогосподарськими вважаються, зокрема, товари, зазначені в товарних групах 1–24, товарних позиціях 4101, 4102, 4103, 4301 згідно з УКТЗЕД. Відповідно до Митного тарифу (Закон від 19.09.13 р. № 584-VII «Про Митний тариф України») гілки дерев, що реалізовуватимуться як дрова, класифікуються за кодом УКТЗЕД 4401 «Деревина паливна у вигляді колод, полін, хмизу, гілок, сучків тощо». Отже, операцію із продажу деревини сільгосппідприємству слід відображати в загальній декларації з ПДВ.
Що стосується витрат на викорчовування дерев, то декларування ПДВ з їх вартості залежатиме від напрямку цих витрат, визначених сільгосппідприємством у бухобліку. Так, якщо такі витрати в бухобліку будуть віднесені на формування майбутнього саду (основного засобу), то ПДВ з їх вартості слід відобразити в таблиці 3 додатка 10 до спецрежимної декларації з ПДВ. Якщо ж такі витрати будуть включені до собівартості реалізованої деревини (дров), то ПДВ з їх вартості слід включити до загальної декларації з ПДВ, адже саме в ній, як зазначено вище, відображатимуться операції з постачання таких дров.
Коментарі до матеріалу