Виїзна торгівля та РРО
Розрахунки із застосуванням РРО
На практиці під поняттям «виїзна торгівля» зазвичай мається на увазі роздрібна торгівля через дрібнороздрібну торговельну мережу як одна із форм позамагазинного продажу товарів, при якому приміщення не мають торговельного залу для споживачів, а товари продають через (п. 3 Правил, затверджених наказом Мінзовнішекономторгу від 08.07.96 р. № 369):
- пункти некапітальної забудови – кіоски, ларі, ларьки, палатки, павільйони для сезонного продажу товарів, торговельні автомати;
- засоби пересувної мережі – автомагазини, автокафе, авторозвозки, автоцистерни, магазини-автопричепи, візки, спеціальне технологічне обладнання (низькотемпературні лотки-прилавки), розноски, лотки, столики і т. д.
За загальними правилами суб'єкти господарювання (далі – СГ), які здійснюють розрахункові операції в готівковій формі при продажу товарів, зокрема у сфері торгівлі, зобов'язані проводити такі операції через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО), а в окремих випадках – із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок (далі – РК) (ст. 3 Закону від 06.07.95 р. № 265/95-ВР, далі – Закон № 265).
При торгівлі продукцією власного виробництва (зокрема, сільгосппродукцією) розрахунки можна проводити в касі підприємства без застосування РРО та РК шляхом оформлення прибуткових касових ордерів (п. 1 ст. 9 Закону № 265). Правда, у випадку виїзної торгівлі такий спосіб розрахунків буде незручний, адже розрахунки здійснюються безпосередньо в місці продажу, а не в касі СГ.
Також дозволяється оформляти розрахунки готівкою без РРО та РК:
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року