Протягом року змінилася ставка податку: що робити платнику?
01.06.2017 329 0 1
У квітні цього року місцева рада на виконання Закону від 20.12.16 р. № 1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» (далі – Закон № 1791) прийняла рішення про встановлення місцевих податків і зборів (збільшила ставку земельного податку) та не вказала дату набрання ним чинності. У зв’язку із цим виникли такі запитання.
З якої дати діє це рішення?
Це рішення набуває чинності з дня його оприлюднення. Пояснимо нашу відповідь.
Передусім нагадаємо, що сільські, селищні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад (далі – місцеві ради) в межах своїх повноважень приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів (п. 12.3 Податкового кодексу, далі – ПК), які є обов’язковими до сплати на території відповідних громад (п. 8.3 ПК). Зокрема, обов’язково встановлюють ставки єдиного податку та податку на майно (в частині транспортного податку та плати за землю), а також ставки податку на нерухомість (п. 10.2, 10.3 ПК).
За загальним правилом рішення про встановлення місцевих податків та зборів офіційно оприлюднюється відповідною місцевою радою до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування встановлюваних місцевих податків та зборів або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом (пп. 12.3.4 ПК). Тобто рішення про застосування ставок місцевих податків та зборів мають бути оприлюднені до 15 липня року, що передує звітному.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року