Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

У податковій накладній – більше двох знаків після коми: чи є право на податковий кредит?

Сільгосппідприємство отримало електронну податкову накладну, яку зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – Єдиний реєстр). Однак у графі 7 (ціна без ПДВ) цієї податкової накладної вказано значення із більш як двома знаками після коми. Чи може це бути підставою для позбавлення покупця права на податковий кредит за цією податковою накладною?

Відповідно до п. 3 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 22.09.14 р. № 957 (далі – Порядок № 957), усі графи податкової накладної, що мають вартісні показники, заповнюються у гривнях із копійками.

Зокрема, у графі 7 податкової накладної зазначається ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ. Ця графа заповнюється у гривнях з копійками, якщо інше не передбачено чинним законодавством (п. 15 Порядку № 957).

Таким чином, у графі 7 слід зазначати ціну без ПДВ із двома знаками після коми (оскільки копійка є сотою частиною гривні).

Як передбачено абзацом другим п. 201.10 Податкового кодексу (далі – ПК), податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що включаються до податкового кредиту.

Не включаються до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв’язку із придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними, зареєстрованими в Єдиному реєстрі, чи митними деклараціями, іншими документами, передбаченими п. 201.11 ПК (п. 198.6 ПК).

Отже, більша, ніж передбачено, кількість знаків після коми у графі 7 податкової накладної не є підставою для позбавлення покупця права на податковий кредит за такою податковою накладною (за умови дотримання інших вимог щодо формування податкового кредиту).

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Надійні рішення з бухобліку, податках і праву

2936 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали